Platon oficjalnym Partnerem Nocy Bibliotek 2019

Platon oficjalnym Partnerem Nocy Bibliotek 2019

Przegląd

Już 5 października odbędzie się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Dystrybutor książek Platon został nie tylko Partnerem tego wydarzenia, ale również fundatorem atrakcyjnych nagród w konkursie dla uczestników akcji.

Promocja czytelnictwa

– Jednym z naszych priorytetów od początku działania Platona jest popularyzowanie czytelnictwa. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem różnych projektów zachęcających do bliskich spotkań z książką. Angażujemy się w rozmaite ogólnopolskie akcje społeczne takie jak: Narodowe czytanie, Jak nie czytam, jak czytam, ale również lokalne, jak: Biblioteczna Paka dla niemowlaka, Odjazdowy Bibliotekarz czy Biblioteka w metrze–  mówi Paweł Filar, Prezes Platona.

Firma Platon i organizator Nocy Bibliotek – Fundacja CEO uzgodniły, że będzie to współpraca długofalowa i że wspólnie będą propagować różne inicjatywy z zakresu edukacji czytelniczej, obywatelskiej i kulturalnej.

Platon pomaga bibliotekom

Platon przekaże środki finansowe na statutowe cele Fundacji, a także w ramach współpracy ufunduje nagrody w postaci rzutników, ekranów oraz kamer filmowych w specjalnym konkursie dla Bibliotek. Nagrodzonych zostanie 5 placówek, które wyróżnią się najciekawszymi pomysłami na Nocne działania. Wybór laureatów odbędzie się na podstawie opisów oraz relacji fotograficznych i filmowych zamieszczonych przez biblioteki na ich indywidualnych kontach na stronie akcji nocbibliotek.org i widocznych na stronie: nocbibliotek.org/relacje.

Informacje o zasadach konkursu wraz z regulaminem dostępne są na stronie internetowej akcji Noc Bibliotek: nocbibliotek.org, oraz w mediach społecznościowych.

Kategorie: Wydarzenia