„Jak nie czytam, jak czytam 2018”

Przegląd

Już 8 czerwca o 10.00 III edycja największej akcji czytelniczej w Polsce. Dołącz do nas!

Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież – wbrew stereotypowi – czyta znacznie więcej, więc zachęcamy ją do pokazania dorosłym, jak powinno się czytać.

W ten sposób jako redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, wraz z ponad 2000 bibliotek, zorganizowaliśmy największą akcje czytelniczą w Polsce.

8 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Czytaniu z reguły towarzyszą dodatkowe atrakcje, przeradzające się często w wielogodzinne obchody czytelnicze. Chcemy, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów. Bez wielkiej ideologii i politycznych patronów. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób).

 

Z przyjemnością informujemy, że  po raz kolejny, Wirtualny Wydawca objął akcję „Jak nie czytam jak czytam”  patronatem medialnym.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.