Festiwal Conrada – Warsztaty dla blogerów

Przegląd

Celem dwudniowych warsztatów będzie wypracowanie praktyki jakościowej prezentacji krytyki tekstów poświęconych kulturze w internecie. 

Podczas zajęć praktycznych Paulina Małochleb (krytyczka literacka, autorka bloga „Książki na ostro”) oraz Marcin Wilk (dziennikarz, autor bloga „Wyliczanka”) zwracać będą uwagę na literacką i szeroko pojętą estetyczną stronę niewinnego, jakby się wydawało, przedsięwzięcia, jakim jest publikacja tekstu krytycznego w Internecie. Zajmiemy się poprawianiem własnych tekstów, komentowaniem cudzych, zastanowimy się, jak się wyróżniać, po który utwory sięgać, jak publikować, z kim podjąć współpracę. Prowadzący przypomną najważniejsze elementy dobrze napisanej i zaprezentowanej recenzji/wywiadu/rekomendacji, a jako materiał posłużą wybrane teksty literackie – prozatorskie i reporterskie autorstwa gości Festiwalu Conrada. Finałem zajęć będzie prezentacja, ocena i dyskusja nad przygotowanymi podczas zajęć materiałami.

Zgłoszenia można przesyłać do  do 28 września 2017. Uczestnicy będą przyjmowani na podstawie wpisów na blogu (lub innym medium w sieci, gdzie prezentujecie swoje recenzje) lub na podstawie próbki tekstu krytycznego.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Wystarczy zarezerwować miejsce za pośrednictwem systemu Evenea.pl, a następnie przesłać pobraną wejściówkę wraz z próbką tekstu bezpośrednio na adres: blogerzy@conradfestival.pl.

 

za miastoliteratury.pl

Kategorie: Szkolenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.