Studio Emka poleca pełne wydanie książki George’a S. Clasona „Najbogatszy człowiek w Babilonie”

Przegląd

„Nasz dobrobyt jako narodu zależy od osobistego dobrobytu finansowego
każdego z nas jako jednostki.”
G.S. Clason

Niewielka książka Clasona jest pełna mądrych rad oraz refleksji dotyczących pozbywania się długów i gromadzenia majątku. Historie i bohaterowie się zmieniają, ale przesłanie książki pozostaje niezmienne. Jest ono zwięźle ujęte w Pięciu prawach rządzących złotem zapisanych na glinianych tabliczkach, odnalezionych przez brytyjskich archeologów w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Oto one:

I. Złoto chętnie lgnie do człowieka, który odkłada niemniej, niż jedną dziesiątą swych zarobków, aby dojść do majątku, który zabezpieczy przyszłość jego i rodziny.

II. Złoto pracuje pilnie i ochoczo dla mądrego właściciela, który wie jak je zainwestować z zyskiem – pomnaża się wtedy jak stada trzód.

III. Złoto chroni się w kieszeni ostrożnego właściciela, który inwestuje słuchając rad mędrców, posiadających wiedzę jak się z nim obchodzić.

IV. Złoto wymyka się tym, którzy inwestują je w przedsięwzięcia, na których się nie znają lub które nie cieszą się poparciem doświadczonych w obchodzeniu się ze złotem.

V. Złoto stroni od tych, którzy żądają, by przynosiło niebotyczne zarobki oraz od tych, którzy ulegają czarowi oszustów i intrygantów, jak też od tych, którzy w inwestowaniu zaufali własnemu niedoświadczeniu i romantycznym pragnieniom.

Ci, którzy nie znają tych pięciu praw, nieczęsto znajdują się w posiadaniu złota, a jeśli nawet, to szybko je tracą. Jednak przestrzegający tych pięciu praw zarabiają złoto, które pracuje dla nich niczym pilny niewolnik.

Opowieści Clasona dotyczą zdobywania bogactwa, ale częściej skupiają się na etyce i moralności, niż na pieniądzach. Autor chce z pewnością podkreślić, że pieniądze są tylko środkiem, a nie celem samym w sobie. Gromadzenie bogactwa może być szlachetnym zajęciem, jeśli motywuje nas do tego pragnienie służby innym, nie boimy się ciężkiej pracy i chcemy zabezpieczyć pod względem finansowym los rodziny. Nie ma nic szlachetnego w byciu chciwym, gdy gromadzenie bogactwa odbywa się kosztem sprawiedliwości, rzetelności, uczciwości.

PEŁNE WYDANIE!

176 s., oprawa twarda, 135 x 210 mm, cena: 34,90 zł

 

 

Wydawnictwo Studio Emka

www.studioemka.com.pl

www.facebook.com/studioemka

wydawnictwo@studioemka.com.pl
tel.: 22 616-00-67, 628-08-38

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: Studio Emka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.