Samo Sedno poleca: poradniki do medytacji

Przegląd

Inspirujące przewodniki po tajnikach medytacji i technikach relaksacyjnych

Osobom, które chcą znaleźć chwilę wytchnienia w codziennym biegu, odzyskać spokój ducha i radość życia, polecamy poradniki, w których czytelnik znajdzie sprawdzone ćwiczenia i techniki, instrukcje krok po kroku oraz gotowe plany sesji, tak by początek przygody z medytacją był prosty, przyjemny i satysfakcjonujący.

Początkującym na pewno przyda się książka „Medytacja łatwiejsza niż myślisz”. Magdalena Mola w przystępny i przejrzysty sposób wyjaśnia podstawowe kwestie, omawia różne techniki i ścieżki medytacyjne, zachęca do wprowadzania zmian w swoim otoczeniu i rozkładzie dnia w taki sposób, by osiągnąć harmonię i ład w życiu.

Tym, którzy marzą o schudnięciu, z pomocą przychodzi światowy bestseller „Zredukuj wagę dzięki medytacji”. Praktykowanie sprawdzonego przez ponad 25 000 osób autorskiego programu Tiffany Cruikshank prowadzi do regulacji metabolizmu i ograniczenia ochoty na podjadanie między posiłkami czy zajadania negatywnych emocji.

Swoje wciągające i nieporadne początki z medytacją opisuje w przezabawny sposób Dan Harris w bestsellerze „Szczęśliwszy o 10%”. Znany dziennikarz relacjonuje tam wyniki swojego prywatnego „śledztwa”, w którym stawką jest odnalezienie spokoju i zrozumienie siebie. Praktyczne porady, fascynujące wywiady z postaciami z różnych środowisk (np. z Dalajlamą) i szczere wyznania autora zachęcą każdego do spróbowania medytacji.

Nie tylko medytację, lecz także inne techniki relaksacyjne opisuje Dagmara Gmitrzak w swojej niedawno wydanej książce, „Trening relaksacji”. Autorka prezentuje różne techniki relaksacyjne i proponuje ponad 170 ćwiczeń, które pozwolą przywrócić równowagę i uwolnić się od stresu.

Zainteresowani tą tematyką powinni także zwrócić uwagę na książki z serii Mindfulness: podstawowy „Mindfulness. Trening uważności” legendarnych Marka Williamsa i Danny’ego Penmana, „Mindfulness dla zdrowia” pokazujący, jak radzić sobie z bólem za pomocą technik mindfulness, oraz „Mindfulness. Droga do kreatywności”, w której wspomniany już Danny Penman dowodzi, że praktykowanie uważności pozwala otworzyć umysł na momenty twórczego wglądu i twórczej zabawy.

Wszystkie te pozycje będzie można kupić z atrakcyjnym rabatem na Dniu Jogi, który odbędzie się 25 czerwca (niedziela) na Polu Mokotowskim w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o książkach: www.SamoSedno.com.pl
Śledź nasz profil: facebook.com/SamoSedno

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.