Inauguracja II edycji Polskiej Akademii Księgarstwa

Inauguracja II edycji Polskiej Akademii Księgarstwa

Przegląd

30. czerwca o godz. 17:00 na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW przy ul. Nowy Świat 69 w Sali 318 nastąpi inauguracja Polskiej Akademii Księgarstwa 2017, którą uwieńczy wykład pana Włodzimierza Albina w ramach zajęć pierwszego zjazdu studiów księgarzy.

Polska Izba Książki oraz Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie umowy z Instytutem Książki rozpoczęły studia drugiej edycji Polskiej Akademii Księgarstwa w formie Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa lub kursu UW (w przypadku osób ze średnim wykształceniem).

Do końca 2017 roku odbędzie się 10 trzydniowych zjazdów w Warszawie począwszy od 30. czerwca – 2. lipca po 10. – 12. grudnia. Studia na Polskiej Akademii Księgarstwa są finansowane przez Instytut Książki i są bezpłatne dla zakwalifikowanych słuchaczy. Pobierana jest jedynie opłata w wysokości 250 zł od osoby w formie wpisowego.

Tak, jak w pierwszej edycji, w trakcie studiów przewidziano wyjazd studyjny na Targi Książki we Frankfurcie, którego koszty pokrywa Instytut Książki, natomiast słuchacze zobowiązani są do pokrycia kosztów wpisowego w wysokości 250 zł od osoby.

Udział w studiach zgłosiły osoby pracujące w księgarniach niezależnych lub sieciowych, jak też osoby deklarujące gotowość podjęcia takiej pracy.

Pierwszą edycję Polskiej Akademii Księgarstwa w roku akademickim 2015/2016 ukończyło 35 osób. W drugiej edycji PAK również weźmie udział 35 słuchaczy.

Kontakt i informacje:

– dr Agnieszka Chamera-Nowak, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, tel. 514 812 999, e-mail : achamera@uw.edu.pl

– Maria Czarnocka, Polska Izba Książki, tel. 602394256, e-mail: m.czarnocka@gmail.com

Kategorie: Szkolenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.