Startujemy w 2017 z nowościami Wydawnictwa Impuls

Przegląd

Drodzy Czytelnicy,

Oficyna Wydawnicza „Impuls” na początku Nowego Roku 2017 nie zwalnia tempa. Wyczekiwane premiery, zapowiedzi i literatura zdolna zaspokoić najwybredniejsze gusta to wszysko jest już dla Was dostępne a zapowiadamy jeszcze… Osoby poszukujące wiedzy z dziedzin pedagogiki, socjologii, psychologii, logopedii czy dysleksji i wielu pokrewnych mają u nas przyjazną przystań. Postój, refleksja i zaduma są jak najbardziej wskazane! Zwłaszcza, że pogoda nas nie rozpieszcza. Chłodną aurę warto wykorzystać na czas z dobrą książką. Miesiące wytężonej pracy autorów i wydawnictwa zaowocowały publikacjami wyjątkowymi na polskim rynku książki, zarówno ze względu na tematykę, jak również, rzetelne wykonanie, poparte licznymi badaniami, obserwacjami, akademickim podejściem na najwyższym poziomie.

Początek roku to dla nas okres wzmożonej pracy i premier wydawniczych. Skupiliśmy się na tym by każdy z nowych tytułów wnosił coś nowego do dziedziny której dotyczy, poruszał nowe problemy, wskazywał nowe, często dotąd niezauważalne zjawiska. Nazwiska autorów prof. Henryka Kwiatkowska, prof. Renata Nowakowska-Siuta, prof. Bogusław Śliwerski, prof. Lech Witkowski, prof. Aleksander Nalaskowski oraz wielu innych, najbardziej uznanych badaczy w poszczególnych dziedzinach to dodatkowa, istotna rekomendacja polecanej oferty.

Poniżej przedstawiamy nasze nowości i bestsellerowe (Top 10 roku) publikacje – tytuły drukowane i wznawiane, których popularność zaskoczyła nawet nas, stanowiące świetny przykład na to, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę. I choć poszczególne publikacje zdobyły liczne wyróżnienia na konkursach literackich i branżowych, to nas jednak najbardziej cieszy zadowolenie czytelników, którego wciąż nam za mało.

Czy i Ty znasz już te książki?

▶ w 2017 roku zapraszamy do Oficyny Wydawniczej „Impuls”IMPULS ZAPRASZA


Zooterapia z Impulsem

Ukazanie się książki sprawia mi radość również z tego powodu, że jest ona przede wszystkim bardzo pożytecznym kompendium. Mimo niewielkich rozmiarów daje przegląd niemalże wszystkich, także najbardziej „egzotycznych”, typów zooterapii. Ze zrozumiałych względów Autorka najwięcej miejsca poświęciła terapii z udziałem psa domowego. Ten najdawniejszy towarzysz człowieka jest najbardziej z nim związany, spełnia wiele funkcji, sprawdza się również najlepiej wśród zwierząt jako pomocniczy terapeuta. Ponadto książka zawiera niezbędną podbudowę dotyczącą zachowania się (behawioru) zwierząt, a także nie pomija problemu dobrostanu zwierzęcych terapeutów, które w swojej służbie narażone są na urazy i wymagają specjalnego, nie przedmiotowego traktowania.

Z przedmowy dr. hab. Tadeusza Kalety, prof. SGGW

Sprawdź tę książkę! –  Książka dostepna w wersji papierowej i elektronicznej ebook!


Prawa dziecka w przestrzeni edukacyjno-społecznej

Celem książki jest przede wszystkim ukazanie złożoności i wielowymiarowości problematyki praw dziecka i praw człowieka, a także faktycznego ich poszanowania w przestrzeni życia edukacyjno-społecznego. Oprócz zaprezentowania obszarów, w których prawa te występują w formie narracji, a nie rzeczywistego poszanowania, istotne jest również ukazanie pozytywnych praktyk implementacji praw dziecka i człowieka w codzienności życia szkolnego i społecznego. Z tego też względu książka adresowana jest w głównej mierze do profesjonalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

Sprawdź tę książkę!

Dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przestrzeni informacyjnej

Monografia składa się z trzech części: pierwsza koncentruje się wokół warunków socjalizacji dzieci i młodzieży w przestrzeni informacyjnej; druga porusza problematykę zagrożeń w przestrzeni wirtualnej oraz działań profilaktycznych w tym zakresie; trzecia poświęcona jest tematyce dotyczącej przestrzeni informacyjnej i komunikacyjnej w edukacji oraz nowych wyzwań dla nauczycieli i uczniów z tym związanych.

Sprawdź tę książkę!

ABC w Impulsie

Polecamy nowe, uaktualnione i zmienione wydanie III 2016/2017!

Książka ABC pedagoga specjalnego. Razem łatwiej. Nowe doświadczenia, którą polecamy, jest kontynuacją i aktualizacją książki ABC pedagoga specjalnego, której współautorką jest Alicja Krztoń. Zmieniły się rozporządzenia, podstawa programowa, nieco inne jest obecnie nazewnictwo. Również doświadczenia Autorki stały się bogatsze, a warsztat pracy pełniejszy. Tak więc wydanie to uzupełniono o nowe doświadczenia, biorąc pod uwagę cenne uwagi, codzienne rozmowy i spojrzenie na ideę kształcenia integracyjnego osób bardzo zaangażowanych w swoją pracę. Niezmienne pozostały: bardzo dobra współpraca z rodzicami, chęć poszukiwania nowych rozwiązań, satysfakcja z wykonywanej pracy oraz sukcesy – małe i duże – podopiecznych Autorki.

Sprawdź tę książkę!Pedagogika kultury popularnej – teorie, metody i obszary badań

Z recenzji prof. dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej

Tom jest zbiorem artykułów odwołujących się do ciekawego poznawczo i jakże ważnego społecznie zagadnienia pedagogiki kultury popularnej. Uważna ich lektura ukazuje, że odpowiedź na pytanie o warunki umożliwiające „rozpoznanie edukacyjnego i socjalizacyjnego «działania» rozmaitych fenomenów kultury współczesnej” domaga się wywalczenia w humanistycznym i społecznym dyskursie. […] Niewątpliwie to oryginalne opracowanie nie tylko stanowi znaczący wkład w rozwój nauk społecznych, lecz także inspiruje do stawiania kolejnych pytań i poszukiwania na nie wielokontekstowych odpowiedzi.

Sprawdź tę książkę! –  Książka dostepna w wersji papierowej i elektronicznej ebook!


Impuls życzy Szczęśliwego Nowego Roku 2017

Impuls życzy Szczęśliwego Nowego Roku 2017

Informacje z życia wydawnictwa, premiery, zapowiedzi, bestsellery, konkursy, promocje, spotkania, konferencje z udziałem Waszego Impulsu. To w tym miejscu dowiecie się co Was spotka jeszcze w 2016 roku i przywita już w nowym 2017 w Oficynie Impuls!

Wydawnictwo to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. Impuls tworzy grupa osób o odmiennych zainteresowaniach i specjalizujących się w różnych dziedzinach. Połączyło nas zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z innymi prawdziwie wybitnymi tytułami. Każdy z nas dzierży swoją własną cegiełkę – budujemy zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo Impuls. Wszyscy działamy z pasją i zaangażowaniem, ponieważ uważamy literaturę za warunek ciągłego istnienia kultury.

Kategorie: Edukacja
Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.