Edukacyjne nowości w Impulsie

Przegląd

Czym jest życie? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w nowej powieści w Oficyny Impuls

 

Początek każdego roku to szansa na świeży start i choć, nawet mimo początkowego entuzjazmu, lubimy szybko o tym zapominać, Oficyna Wydawnicza „Impuls” znakomicie wykorzystała swoją szansę na nowy początek, pokazując, jak w praktyce zastosować znaną wszystkim metodę „na Hitchcocka” (na początku trzęsienie ziemi, a potem napięcie musi rosnąć…). Emocje towarzyszące początkowi stycznia nie ustąpiły intensywnością tym noworocznym. Mnogość nowości nie pozwala zwolnić tempa, lecz dla naszych Czytelników wybraliśmy dziś kolejne, szczególnie nam bliskie, które bez wątpienia można ochrzcić mianem „mocnego uderzenia”.

 

Bardzo intersującą publikację Prawa dziecka w przestrzeni edukacyjno-społecznej szczególnie polecają jej autorki Iruna Surina oraz Anna Babicka-Wirkus

Celem książki jest przede wszystkim ukazanie złożoności i wielowymiarowości problematyki praw dziecka i praw człowieka, a także faktycznego ich poszanowania w przestrzeni życia edukacyjno-społecznego. Oprócz zaprezentowania obszarów, w których prawa te występują w formie narracji, a nie rzeczywistego poszanowania, istotne jest również ukazanie pozytywnych praktyk implementacji praw dziecka i człowieka w codzienności życia szkolnego i społecznego. Z tego też względu książka adresowana jest w głównej mierze do profesjonalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

W książce Prawa dziecka w przestrzeni edukacyjno-społecznej należy zwrócić zdecydowanie uwagę zarówno na procesualne, jak i faktograficzne ujęcie prawnego i społecznego statusu dziecka, a także ścisłe ich wiązanie […] w świetle specjalistycznego piśmiennictwa polskiego i obcego oraz wyników poznania empirycznego. […] szacunek dla opracowania budzi wielość podejść specjalistycznych do wybranej problematyki z punktu widzenia najbliżej związanych dyscyplin poznania naukowego: pedagogiki i psychologii, socjologii i politologii. Pierwsza część książki zasadnie osadza problematykę w kontekstach edukacyjnych. Druga zaś – w kontekstach wychowawczo-resocjalizacyjnych. Za zaletę […] trzeba uznać dobór literatury specjalistycznej – celowy, wielodyscyplinarny, obejmujący literaturę polską i obcą […].

Zapraszamy: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/prawa-dziecka-w-przestrzeni-edukacyjno-spolecznej,1840.html

Przemysław Paszowski i Oficyna Impuls oddają w Państwa ręce nową powieść pt. Pragnę, Kocham, Nienawidzę.

To niezwykle duszna powieść o miłości, przyjaźni, ideałach, marzeniach i poszukiwaniu samego siebie. Krzysztof bezlitośnie rozlicza się z dokonanymi przez siebie i swoich przyjaciół wyborami. Uświadamia sobie, że miłość może być destrukcyjna, przyjaźń można zabić jedną decyzją, ideały są utopią, o której szybko się zapomina w starciu z brutalną rzeczywistością, a marzenia – dla słabych. Główny bohater, sięgając do zakamarków pamięci, przechodzi swoiste katharsis. Pokonuje nienawiść i żal. Jednak z przerażeniem odkrywa, że mimo to nie udaje mu się odzyskać wymarzonej harmonii.

Zapraszamy: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/pragne-kocham-nienawidze,1832.html

 

Do czytania potrzebny jest Impuls!
http://impulsoficyna.com.pl/aktualnosci/najlepsza-10tka-oficyny-wydawniczej-impuls-za-rok-2016,1191.html

Kategorie: Edukacja
Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.