Obowiązkowa lektura w biblioteczce każdego menedżera – „Efektywny zespół” już w sprzedaży!

Przegląd

Obowiązkowa lektura w biblioteczce każdego menedżera – „Efektywny zespół” już w sprzedaży!

Efektywny_zespol_front_3D_555px_szer

Praktyczny poradnik proponujący rozwiązania na konkretne problemy, z jakimi trzeba sobie radzić na stanowisku kierowniczym

Efektywny zespół” to wyjątkowe kompendium wiedzy dla liderów, coachów, trenerów oraz osób, które planują taką ścieżkę kariery. Doświadczone trenerki biznesu, Inga Bielińska i Zofia Jakubczyńska, w swojej książce przekonują, że złe wyniki zespołu i jego mniej efektywne działanie wynikają przede wszystkim z braku współdziałania i świadomości wspólnego celu.

Czytelnik znajdzie w książce nie tylko wiedzę teoretyczną z zakresu zarządzania zespołem czy komunikacji w grupie, lecz także – a może przede wszystkim – praktyczne techniki i narzędzia, które pomogą stworzyć przyjazną kulturę organizacyjną i zbudować silny zespół skoncentrowany na wspólnym celu.

Autorki omawiają problemy, przed jakimi stają liderzy i kierownicy podczas swojej pracy, i proponują konkretne, sprawdzone rozwiązania. Z poradnika można dowiedzieć się m.in. co zrobić, gdy w zespole jest trudny pracownik sabotujący wspólne cele czy jak reagować na sytuacje, gdy grupa wywiera presję na osoby o odmiennej opinii. Trenerki omawiają realne problemy znane z doświadczenia własnego oraz swoich klientów i krok po kroku prezentują plan działań, jakie należy podjąć, by je rozwiązać. Dzięki temu książkę można potraktować jako rodzaj instrukcji.

Inga Bielińska partner zarządzający i założyciel Value Plus, wiceprezes International Coach Federation Polska, certyfikowany coach ICF. Wykładowca poznańskich uczelni. Prowadzi programy rozwojowe z zakresu budowania strategii, zarządzania zespołem, komunikacji w zespołach projektowych i szeroko rozumianych kompetencji miękkich. Pracuje w środowiskach międzynarodowych (w językach polskim i angielskim).

Zofia Jakubczyńska partner zarządzający i założyciel Value Plus, wykładowca z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Wspiera zarządy i liderów w budowaniu i umacnianiu zespołów. Szkoli menedżerów sił sprzedaży w kierowaniu pracą regionów metodą coaching on the job. Pracuje z liderami przygotowującymi się do awansu wewnętrznego.

Cena: 36,90 zł

ISBN: 978-83-7788-778-3

Liczba stron: 264

Samo Sedno, Warszawa 2016

Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl

Samo Sedno jest również na facebooku: www.facebook.com/SamoSedno

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.