Ta książka jest lepsza niż witaminy

Przegląd

Do księgarń trafiło już nowe, uaktualnione wydanie książki Stres męski – nowe spojrzenie,  znanej profesor psychiatrii Georgii Witkin. Dzięki niej Panowie, możecie zapanować nad stresem i podnieść jakość swojego życia, a w skrajnych przypadkach nawet je ocalić. Co odróżnia ten poradnik od innych? Recenzentów naukowych tej książki zaskoczyła wiara autorki w to, że każdy może się zmienić. „Nawet stary pies jest w stanie nauczyć się nowych sztuczek” – mówi G. Witkin.

stres_132x221Georgia Witkin nadała nowy kształt jednemu ze swoich największych  bestsellerów! Dlaczego? Dlatego że mężczyźni  XXI wieku stają przed nowymi wyzwaniami – a zatem muszą sobie radzić ze stresami, których nie znali ich ojcowie i dziadkowie!

Jak się odnaleźć w świecie, który zmienia się niemal z dnia na dzień i wciąż rzuca nowe wyzwania? Jak pogodzić życie rodzinne i pracę zawodową, która może wysysać wszystkie siły? Jak sprostać oczekiwaniom w szkole, na uczelni, w firmie, a także oczekiwaniom bliskich osób?  A jeszcze do tego mieć satysfakcjonujące życie seksualne?

Autorka, opierając się na własnym doświadczeniu klinicznym oraz na setkach wywiadów przeprowadzonych z mężczyznami  w ramach badań ankietowych,  stwierdza jednoznacznie, iż stres męski i stres kobiecy  różnią się i dlatego wymagają różnego podejścia.  W tej książce omawia nie tylko źródła stresu męskiego i  jego wpływ na wszystkie aspekty życia, ale też sposoby radzenia sobie ze stresem – nie zapominając ani o chłopakach w okresie dojrzewania, ani o mężczyznach na emeryturze.

Ta książka to prawdziwy dar nie tylko dla wszystkich mężczyzn, ale także ich żon, matek, córek i sióstr – czyli tych kobiet, na których im zależy”.

John Vaughan,  „The Charlotte Observer”

 

Napisana z humorem i sympatią dla mężczyzn książka, która omawia jak najbardziej prawdziwe problemy i podpowiada sposoby na ich rozwiązanie”.

Hank Herman, „Health Magazine”

 

Georgia Witkin jest profesorem psychiatrii oraz położnictwa, ginekologii i nauk o rozrodczości, a także  dyrektorem programu badań nad stresem   w Mt. Sinai Medical Center w Nowym Jorku. W Fox News Channel prowadzi popularny program poświęcony stresom i  napisała kilka bestsellerowych książek poświęconych temu zagadnieniu, m.in. opublikowany i  wielokrotnie wznawiany przez Dom Wydawniczy REBIS Stres kobiecy i Stres kobiecy – nowe spojrzenie, a także Stres dziecięcy.

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.