Kobieta i mężczyzna, czyli o tym jak być i żyć ze sobą – z poradnika Violetty Wróblewskiej

Przegląd

Kobieta i mężczyzna, czyli o tym jak być i żyć ze sobą – z poradnika Violetty Wróblewskiej

pair-707506_1280

Lepiej budować związek oparty na wielu różnych elementach fundamentu, na przykład takich jak: przyjaźń; oddanie; odpowiedzialność; porozumienie; wzajemny szacunek; współczucie; zrozumienie wartości drugiej osoby, jej cech charakteru i głębszej natury; wspólne przeżywanie radości i smutków; wspólne zainteresowania; zbliżone wartości; miłość do Boga i siebie nawzajem; romantyczność; namiętność; intymność; zaangażowanie.

Emocje, uczucia, potrzeby i nastroje są istotnymi siłami sprawczymi w naszym życiu. Jednymi z wielu motywacji bycia w związku z drugą osobą są zaspokojenie potrzeb własnych i partnera oraz przeżywanie określonych uczuć, emocji, nastrojów i stanów emocjonalnych. Choćby poczucia bezpieczeństwa, sensu życia, zadowolenia, wolności, radości, bycia użytecznym dla innych i kochanym.

Związek to relacja dwóch osób, która, aby mogła się rozwijać, musi być budowana na mocnym fundamencie wzajemnego zrozumienia różnic pomiędzy kobietą i mężczyzną i traktowania ich nie jako barier w relacji, ale jako wyzwania do działań i wzajemnej pracy nad sobą oraz lepszego zrozumienia siebie nawzajem.

Podejmowanie prób mocnego upodabniania charakteru, stylu życia, zainteresowań, zachowań, pasji, temperamentu drugiej osoby do siebie samego czy siebie samej, nie służy budowaniu związku opartego na miłości.

Miłość to dążenie do zjednoczenia się. Upodabnianie się partnerów do siebie może następować w procesie wzajemnej miłości. I nie ma w tym nic złego, jeżeli dzieje się to samo z siebie.

Życie i zdrowie masz tylko jedno” to jedyny poradnik na rynku księgarskim, który obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty dobrego, satysfakcjonującego życia, ujmując człowieka jako istotę cielesną, psychiczno-emocjonalną, społeczną i duchową. Zainteresowanych lekturą książki zapraszamy do sklepu internetowego tylkorelaks.pl

W naszej ofercie znajdziesz również wiele ciekawych książek. Odwiedź tylkorelaks.pl jeśli interesują cię pozycje drukowane, jeśli uwielbiasz ebooki zajrzyj na ebooki123.pl

Zapraszamy na nasz profil na Facebook oraz Google+

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.