Facility Menagement 2.0 Infrastruktura i nieruchomości

Przegląd

Facility Menagement 2.0 Infrastruktura i nieruchomości

FM-okladka-

Książka Facility Menagement 2.0 Infrastruktura i nieruchomości autorstwa Bartłomieja Dessoulavy-Śliwińskiego i Renaty Gabryelczyk stanowi kompendium wiedzy o zjawisku, jakim jest pojęcie Facility Menagement. Opracowanie ma charakter interdyscyplinarny i zawiera analizę specyfiki wielu aspektów tej wieloznacznej dziedziny. Czytelnik znajdzie w nim między innymi rozmaite definicje Facility Menagement, informacje dotyczące normalizacji branży, związanego z nią ryzyka lub przydatnych systemów informatycznych. Całość jest opatrzona słownikiem pojęć specjalistycznych oraz obszerną bibliografią.

Fragment wstępu

Mamy nadzieję, że uporządkuje ona nieco wiedzę praktyków i osób profesjonalnie zajmujących się tym obszarem, umożliwiając jednocześnie głębsze spojrzenie na funkcje i zadania realizowane przez facility managerów. Warto na wstępie podkreślić, że Facility Management jest podejściem interdyscyplinarnym, realizowanym na różnych poziomach zarządzania (strategicznym, taktycznym, operacyjnym) i wymagającym zróżnicowanej i szerokiej wiedzy eksperckiej. Facility manager musi widzieć też cel swojego działania, jakim jest wspomaganie procesów podstawowych organizacji, i robić to zgodnie z przyjętą dla realizacji tego celu strategią.

[…] Publikacja umożliwia również poznanie z poziomu helicopter view kilku najistotniejszych z punktu widzenia FM zagadnień, związanych ze stroną ekonomiczno-finansową, zarządzaniem procesami czy ryzykiem.”

small_Wspolnota-ksiega_okladka_1-internet

W skład Serii dla specjalistów dla branży zarządzania nieruchomościami wchodzą także Wspólnota mieszkaniowa w pytaniach i odpowiedziach pod redakcją Sabiny Augustynowicz – przejrzysty poradnik dla zarządów oraz zarządców orazsmall_Psychologia_w_zarz_dzaniu_nieruchomo_ciami Psychologia w zarządzaniu nieruchomościami Anny Dessoulavy-Śliwińskiej, w której autorka wyjaśnia problemy związane z, istotnymi w branży nieruchomości, relacjami społecznymi oraz zaproponowano sposoby ich rozwiązywania.

 

 

 

Książka wydana pod patronatem miesięcznika Administrator

ADMINISTRATOR_logo

http://www.ksiegarniatechniczna.com.pl/

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: Grupa Medium

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.