Nowa książka kontrowersyjnego wizjonera ekonomicznego Jeremy’ego Rifkina już w Polsce!

Przegląd

System kapitalistyczny umiera. Tak twierdzi Jeremy Rifkin – amerykański ekonomista i politolog, były doradca w gabinetach Merkel, Obamy i Sarkozy’ego.

Drukowanie
Jeremy Rifkin jest jednym z najciekawszych wizjonerów, wciąż stawiającym przed nami fundamentalne pytania o przyszłość gospodarki i społeczeństwa. W najnowszej książce pt. „Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych” rysuje wizję stopniowej utraty znaczenia kapitalizmu na rzecz nowego systemu – wspólnoty współpracy. Wszystko to za sprawą postępu technologicznego, obniżającego koszty krańcowe, zmieniającego reguły rządzące postępowaniem firm i konsumentów.

Jeremy Rifkin nie jest pierwszym wizjonerem głoszącym zmierzch kapitalizmu, jaki znaliśmy. Różni się od innych podejściem: nie tylko przewiduje ale jednocześnie projektuje przyszłość. I nawet jeśli proponuje utopię, to zachęca nią do poważnej dyskusji. Bezcenne”.

Edwin Bendyk, tygodnik „Polityka”

Jeremy Rifkin
Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych. Internet przedmiotów. Ekonomia współdzielenia. Zmierzch kapitalizmu.

Tytuł oryginału: The Zero Marginal Cost Society: The Internet of Things, the Collaborative Commons, and the Eclipse of Capitalism
Przekład: Anna Dorota Kamińska

Ilość str. 386, oprawa twarda z obwolutą, cena: 59zł

Premiera: 26 lutego 2016r.

www.studioemka.com.pl

www.facebook.com/studioemka

Kategorie: Biznes i Ekonomia
Tagi: Studio Emka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.