Wydawnictwo 44.pl Literatura zaprasza na 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Przegląd

Wydawnictwo 44.pl Literatura zaprasza na 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

Szymon Jędrusiak, autor powieści „Zawisza Czarny Aragonia”, będzie podpisywał książki 24 października (sobota), godz. 12.00, stoisko C58 (PLATON).

 

 Zawisza_Czarny_ okladka

Akcja powieści rozgrywa się w latach 1390-1391 na obszarze Korony Aragonii. Nadchodzi koniec XIV wieku. Wstrząsana kryzysami Stara Europa, gdzie czarna śmierć zabiła jedną trzecią ludności, przygląda się narodzinom nowej potęgi na wschodzie: Polski.

Większość bohaterów powieści wzorowana jest na postaciach historycznych. Część z opisywanych wydarzeń jest dziełem inwencji autora, większość jednak faktycznie miała miejsce, jak choćby wojna Dwóch Piotrów, pogromy Żydów z 1391 roku, walka o zamek Loarre, festyn w Daroce, czy wreszcie pojedynek Zawiszy Czarnego z Juanem de Aragón.

 

„Zawisza Czarny. Aragonia” to powieść historyczna osadzona w realiach epoki późnego średniowiecza. Autor w umiejętny sposób wprowadza czytelnika w fascynujący świat Korony Aragonii. Odmalowany obraz jest niezwykle sugestywny. Fikcja miesza się z prawdą historyczną. Gdzie i w jakim stopniu? Odpowiedzi na to pytanie znajdzie czytelnik na kartach tej pasjonującej powieści.

prof. Stanisław A. Sroka, mediewista

 

Bujność narracji, plastyczna panorama kultur, ludzkich losów, dramatycznych zwrotów akcji oraz alians imponującej faktografii z autorską wyobraźnią przypomina światowe bestsellery: „Filary ziemi” Kena Folletta czy „Katedrę w Barcelonie” Ildefonsa Falconesa.

dr Krzysztof Piątkowski, antropolog kultury, „Twoja Księgarnia”

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.