“Księżniczka Adela” – nowa seria dla dzieci

Przegląd

“Księżniczka Adela” – nowa seria dla dzieci

Adela publicat

Nakładem wydawnictwa Papilon ukazuje się właśnie nowa seria dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. “Księżniczka Adela” to mądre, ciepłe opowieści, które jednocześnie bawią i w delikatny sposób mówią o tym, co najważniejsze. Pozwalają przyjemnie spędzić czas w ciągu dnia, a wieczorem utulić do snu. Idealne dla każdej małej księżniczki oraz młodego królewicza. Autor, Jakub Skworz, zaprasza na profil Adeli: facebook.com/KsiezniczkaAdela.
Ukazały się 4 książeczki:
“Księżniczka Adela szuka przyjaciela” – Adela całe dnie spędza z błaznem Pawełkiem i służącą Rózią. Jednak pewnego ranka stwierdza że w jej życiu brakuje prawdziwego przyjaciela. Czy turniej rycerski oraz konkurs wiedzy pomogą w odnalezieniu takiej osoby? A może Adela odkryje, że najważniejsi są ci, którzy znajdują się najbliżej nas?
“Księżniczka Adela i prezent dla króla” – zbliżają się urodziny króla Haralda. W całym państwie panuje wielkie poruszenie. Poddani pakują prezenty, błazen Pawełek wymyśla zabawne skecze, a Adela ciągle nie wie, co kupić tacie. Czy uzbierana kwota wystarczy na podarunek dla osoby, która ma już wszystko? A może są na świecie  rzeczy, których nie da się zdobyć za żadne pieniądze?
“Księżniczka Adela i książę Aleksander” – do Bajkowej Krainy przyjeżdża z dalekich stron kuzyn księżniczki, książę Aleksander. Wszyscy są dla niego bardzo mili. Tylko nie Adela, która nie potrafi zrozumieć, dlaczego nikt się nią nie interesuje. Czy dziewczynka jest źle wychowana? A może po raz pierwszy w życiu musi sobie poradzić z uczuciem zazdrości?
“Księżniczka Adela i duszek Elbit” – pojawiające się znikąd książki zalewają pokój księżniczki i wyrywają drzwi z zawiasów. Adela, służąca Rózia, błazen Pawełek oraz sam król Harald postanawiają rozwiązać tę zagadkę i ruszają na poszukiwania winowajcy. Czy im się to uda? A może księżniczka odkryje, że czasami trudno przewidzieć skutki naszych zachowań?

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.