MAGISTERIUM I: PRÓBA ŻELAZA – pierwsza z pięciu powieści autorki bestsellerowych książek dla młodzieży – Cassandry Clare

Przegląd

MAGISTERIUM I: PRÓBA ŻELAZA

Cassandra Clare, Holly Black

próba żelaza

tytuł oryginału: MAGISTERIUM I: THE IRON TRIAL
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Robert Waliś
liczba stron: 352
ISBN: 978-83-7885-586-6
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 33,90 zł

data wydania: 6 maja 2015

PRZYJACIELE I WROGOWIE

GROZA I MAGIA

ŻYCIE I ŚMIERĆ

Większość dzieciaków zrobiłaby wszystko, żeby zdać ten egzamin – Próbę Żelaza.
Ale nie Callum Hunt. On chce oblać. Ojciec przez całe życie przestrzegał go, żeby trzymał się od magii z daleka.
Kiedy mimo swoich starań Call przechodzi Próbę Żelaza i dostaje się do Magisterium, wie, że to nie skończy się dla niego dobrze. I bardzo się stara, żeby go wyrzucono. Nie jest to jednak takie łatwe.
Podziemna siedziba Magisterium to miejsce mroczne, a jednocześnie fascynujące. Miejsce, gdzie splątane więzy połączą jego przeszłość z przyszłością.

Próba Żelaza to tylko początek. Najważniejsza próba dopiero nadejdzie.

CASSANDRA CLARE & HOLLY BLACKalbatros wydawnictwo logo

Poznały się przed dziesięciu laty podczas pierwszego spotkania autorskiego Holly. Od tamtej pory zdążyły zostać serdecznymi przyjaciółkami, a połączyła je (między innymi) miłość do fantastyki – od rozległych krajobrazów Władcy Pierścieni, przez mroczne opowieści o Batmanie i Gotham, po klasyczne epopeje ze świata magii i miecza oraz Gwiezdne wojny.

Postanowiły wspólnie napisać opowieść o bohaterach i złoczyńcach, dobru i złu oraz o przeznaczeniu do wielkości – także tej niechcianej. I tak powstało Magisterium.

Holly jest współtwórczynią serii Kroniki Spiderwick i laureatką nagrody Newbery Honor za powieść Doll Bones. Cassie napisała kilka popularnych serii dla młodzieży, miedzy innymi Dary Anioła oraz Diabelskie Maszyny. Obie mieszkają w zachodnim Massachusetts, dziesięć minut drogi od siebie. Magisterium to ich pierwsza wspólnie napisana seria książek, zaplanowana na pięć tomów.

nastek.pl bookgook gildia.pl Qfant

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Albatros

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.