Wołanie grobu Simona Becketta – czwarte wydanie w AMBERZE

Przegląd

Simon Beckett

Wołanie grobu

wołanie grobu

Doktor David Hunter, genialny antropolog sądowy, skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników.

Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych, Wołanie grobu – to światowe bestsellery, przetłumaczone na 29 języków, sprzedane w 9 000 000 egzemplarzy, w Polsce w 200 000!

Doktor David Hunter wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. „Na wilgotne ponure torfowisko, osłonięte postrzępionymi i nieprzewidywalnymi kurtynami mgły”. Wtedy był szczęśliwym mężem i ojcem. Wtedy praca antropologa sądowego dawała mu satysfakcję. A potem jego świat runął.

Teraz ma dokończyć śledztwo, które przerwano na krótko przed jego osobistą tragedią.

Doktor Hunter wraca tu, by usłyszeć wołanie grobów i skłonić zmarłych do zwierzeń.

Bo nic nie pozostaje ukryte na zawsze…

Simon Beckett, dziennikarz najważniejszych brytyjskich gazet („The Times”, „The Observer”), zadebiutował jako pisarz w 2006 Chemią śmierci. Trzy kolejne powieści z doktorem Hunterem, jednym z najciekawszych bohaterów literackich ostatnich lat, zapewniły mu światową sławę i opinię jednego z najoryginalniejszych pisarzy, potrafiącego nadać thrillerowi formę wybitnej prozy. Wyjątkowe, wywołujące dreszcz powieści to misterne studium obyczajów i wszechogarniającego strachu. Budzą najgłębsze emocje, obezwładniają mroczną, przejmującą poetyką pięknej i strasznej prozy.

Rany kamieni to nowy bestseller Simona Becketta z bohaterem, o którym końca się nie wiemy, czy jest ofiarą, czy może mordercą… Tu wszystko jest inne niż w powieściach z doktorem Hunterem. Tylko Beckett jest taki sam: mistrz wyrafinowanej prozy, oszczędnych środków, bogatego języka, plastycznych opisów. Mistrz emocji, nastroju, strachu i tajemnicy. I znawca ludzkiej natury.

zbiorcze amber 21

Kategorie: Literatura
Tagi: Amber

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.