"Serce kobiety" w księgarniach od 23 października

"Serce kobiety" w księgarniach od 23 października
Serce kobiety w księgarniach od 23 października!

Co trzecia kobieta umiera na choroby serca i układu krążenia, podczas gdy na raka, we wszystkich jego postaciach, co szósta. Wbrew obiegowym opiniom kobiety są zdecydowanie częściej niż mężczyźni narażone na zawał mięśnia sercowego. Można się jednak przed nim bronić! W przeciwieństwie do wielu innych śmiertelnych chorób, tych związanych z sercem i układem krążenia można uniknąć. W SERCU KOBIETY Danièle Hermannudziela wskazówek, jak to robić.

Tak jak wydany przez nas „Antyrak” Davida Servana-Schreibera stał się biblią ludzi chorych na raka, tak przewodnikiem kobiet zmagających się z chorobami serca jest SERCE KOBIETY, w którym Danièle Hermannprzedstawia skuteczny program profilaktyki i walki kobiet z tymi problemami. Poradnik ten pomaga w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca oraz układu krążenia i podpowiada, jaka dieta jest najlepsza i jaki styl życia powinny prowadzić przedstawicielki płci pięknej, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Danièle Hermann jest prezesem fundacji badającej przyczyny chorób serca i układu krążenia u kobiet. Sama od wczesnej młodości cierpi na ostrą niewydolność serca i całe swoje życie poświęciła na uczulenie społeczeństwa i środowiska lekarskiego na tę chorobę.

Książka porusza tak ważne kwestie jak:
•    Rozpoznawanie symptomów choroby
•    Główne czynniki ryzyka schorzeń serca u kobiety
•    Tworzenie osobistych profili ryzyka
•    Najczęściej występujące choroby serca
•    Profilaktyka – zapobieganie chorobom serca: badania kontrolne,, leki, styl życia, panowanie nad wagą, stresem i emocjami
•    Szkoła zdrowego odżywiania się – diety i pokarmy

Data wydania: 23 października
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.