„Pan Whicher w Warszawie” nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru

„Pan Whicher w Warszawie” nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru
„Pan Whicher w Warszawie” nominowany do Nagrody Wielkiego KalibruKryminał Agnieszki Chodkowskiej–Gyurics i Tomasza Bochińskiego z XIX-wieczną Warszawą w tle i królem detektywów Scotland Yardu, nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru.

 
Kapituła nagrody w składzie Janina Paradowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula oficjalnie ogłosiła nominacje do dziesiątej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.

Wśród nominowanych książek znalazł się kryminał Agnieszki Chodkowskiej–Gyurics i Tomasza Bochińskiego.
Dotychczasowymi laureatami Nagrody Wielkiego Kalibru byli: Marek Krajewski, Paweł Jaszczuk, Marek Harny, Marcin Świetlicki, Zygmunt Miłoszewski (dwukrotnie), Mariusz Czubaj, Joanna Jodełka i Gaja Grzegorzewska. W tym roku wręczona zostanie również Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru – trafi ona do rąk pisarza, który zdobędzie najwięcej głosów od czytelników.

O książce:

Ostatnie miesiące roku 1862. W Warszawie spokój –zostaje odwołany stan wojenny. Jednak obie strony – polscy spiskowcy i rosyjscy okupanci – wiedzą, że to cisza przed burzą.
Służby carskie zrobią wszystko, by wyłapać przywódców polskiego podziemia. Na zlecenie cara do Warszawy zjeżdżają najlepsi angielscy policjanci. Jednym z nich jest słynny Jonathan „Jack” Whicher ( postać i misja autentyczne), zwany „księciem detektywów”.
Tymczasem w niewyjaśnionych okolicznościach znika krewna cara. Pan Whicher zostaje odwołany od spraw politycznych i skierowany do odnalezienia zaginionej…
Chłodny umysł inspektora Scotland Yardu musi przeniknąć mroczną tajemnicę, nie tylko zniknięcie arystokratki. Okazuje się, że ktoś morduje i masakruje swoje ofiary, tak by nikt nie był w stanie ich rozpoznać. Śledztwo przenosi się z wytwornych salonów stolicy Królestwa do podłych zaułków Powiśla i straszliwych mordowni Pragi. Detektyw, by przeżyć, będzie musiał swój sprawny umysł wesprzeć pewnym okiem i ręką zbrojną w rewolwer.

O autorach

Agnieszka Chodkowska–Gyurics – z wykształcenia inżynier mechanik, zatrudniona jako wysokiej klasy specjalista od baz danych, jest także tłumaczką z języków rosyjskiego i angielskiego. Jako pisarka niedawno debiutowała w prasie publikacjami opowiadań. Uwielbia dobre, klasyczne kryminały – i takie też zawsze pragnęła pisać.

Tomasz Bochiński – pisarz, autor tworzący różne gatunki prozy: od horroru, przez hard science-fiction, aż po opowieści obyczajowe podszyte legendami miejskimi oraz humoreski dla dzieci. Publikuje od ponad ćwierci wieku. Uwielbia historię i tajemnice przeszłości, dlatego z entuzjazmem podjął się opowiedzenia przygód Mr. Whichera w Warszawie.

Podsumowując: autorzy – prywatnie pozostający w związku małżeńskim – kochają klasyczne kryminały, zagadki i sforę hodowanych przez siebie mopsów – co nie jest bez znaczenia w świetle opisanych w powieści zdarzeń.

Książka jest częścią serii    w ramach której ukazały się następujące kryminały:


Wszystkie książki dostępne są w wersji papierowej na www.tetraErica.pl oraz w formie ebooka.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.