Najlepszy przewodnik po nowej mapie gospodarczej świata – Jim O’Neill w Polsce!

Najlepszy przewodnik po nowej mapie gospodarczej świata – Jim O’Neill w Polsce!
Jim O’Neill był prezesem Goldman Sachs Asset Management. Przyłączył się do Goldman Sachs w 1995 r., awansował na głównego ekonomistę, zaś w 2001 r. stanął na czele zespołu, który przeprowadził pierwszą analizę na temat BRIC. Jest także prezesem fundacji charytatywnej SHINE oraz członkiem zarządów Królewskiego Towarzystwa Ekonomicznego Wielkiej Brytanii, Itinera oraz Bruegel. Jego wielką pasją jest klub piłkarski Manchester United, pełnił funkcję non-executive director of the club’s board.

 

Ponad dziesięć lat temu Jim O’Neill opublikował niezwykłą prognozę: państwa z grupy G-7, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i Japonią stracą pozycję największych potęg gospodarczych. Wraz z globalizacją nadejdzie nowa era, w której będą dominować nowe siły, państwa takie jak Brazylia, Rosja, Indie i Chiny – mające ogromną liczbę mieszkańców, rosnące miasta, zasoby surowcowe i ogromne ambicje. To właśnie one mogą prześcignąć największe gospodarczo kraje Zachodu. Tak narodziła się grupa BRICS. Dzisiaj już BRICs, bowiem do czterech wcześniejszych dołączyła Republika Południowej Afryki.

http://www.studioemka.com.pl/img/prod/_rednia_0007.jpg

Co kryje przyszłość? Czy kraje BRICs utrzymają dotychczasowe, niezwykłe tempo wzrostu? A może znajdą się kolejne kraje, dzięki którym nowa potęga gospodarcza rozprzestrzeni się dalej na wschód i na południe? Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedź w książce Jima O’Neilla „Mapa wzrostu. Szanse gospodarcze dla państw grupy BRIC’s”, która ukazała się na polskim rynku pod koniec czerwca br. nakładem wydawnictwa Studio Emka.

 

Jim O’Neill Mapa wzrostu. Szanse gospodarcze dla państw grupy BRIC’s

Tytuł oryginału: “The Grow Map. Economic opportunity in the BRICS and beyond”

Liczba stron 293, format: 150x227mm, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena; 49,00 zł

 

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.