Promocja wyjątkowych publikacji w Oficynie Wydawniczej Impuls
Oficyna Wydawnicza Impuls nie zwalnia tempa. Kolejny miesiąc – kolejne, długo wyczekiwane premiery i literatura zdolna zaspokoić najwybredniejsze gusta. Osoby poszukujące wiedzy z dziedzin pedagogiki, socjologii, psychologii, logopedii czy dysleksji i wielu pokrewnych mają u nas przyjazną przystań. Postój, refleksja i zaduma są jak najbardziej wskazane! Zwłaszcza, że pogoda nas nie rozpieszcza. Chłodną aurę warto wykorzystać na czas z dobrą książką. Miesiące wytężonej pracy autorów zaowocowały publikacjami wyjątkowymi na polskim rynku wydawniczym, zarówno ze względu na pionierską tematykę, jak również, rzetelne wykonanie, poparte licznymi badaniami, obserwacjami, akademickim podejściem na najwyższym poziomie.
Polecane i rekomendowane publikacje już teraz dostępne również w wersji ebook! W wersji ePub i MOBI polecamy już blisko 100 ebook!
Prasa jako medium edukacyjne
Kulturowe reprezentacje raka piersi w czasopismach kobiecych
Zierkiewicz Edyta
Książka Edyty Zierkiewicz to dojrzałe i wielostronne studium dotyczące ważnego społecznie i bardzo interesującego naukowo fenomenu edukacyjnej funkcji prasy (i szerzej kultury) popularnej, w recenzowanej pracy badane na przykładzie konstruowania dyskursu choroby (rak piersi). Analizy autorki są wielostronne, interdyscyplinarne, a mimo to udało jej się zachować wyraźną i bardzo klarowną formę narracji pozwalającą na niezakłóconą i niemal linearną, systematycznie prowadzoną przez strukturę tekstu lekturę. (…) Jest to ważne i poznawczo bardzo interesujące studium dyskursu medialnego jako dyskursu pedagogicznego, informacyjnie i interpretacyjne „gęste od znaczeń” i otwierające wiele nowych perspektyw badawczych.
Prof. drhab. Tomasz Szkudlarek, UniwersytetGdański
Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 498 stron, Oprawatwarda, szyta
ISBN: 978-83-7850-373-6
http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/prasa-jako-medium-edukacyjne,1474.html
Wstyd
Czykwin Elżbieta
Problematyka wstydu w nauce stanowiła przede wszystkim obszar zainteresowania psychologii i teologii. Ujęcie prezentowane w książce jest nawiązaniem i rozwinięciem socjologicznego ujęcia wstydu zaproponowane przez amerykańskiego profesora Thomasa Scheffa.
Praca koncentruje uwagę Czytelnika na prezentacji ujęcia teoretycznego w nawiązaniu do tradycji myślenia na temat wstydu w socjologii ale przede wszystkim na aplikacjach założeń teoretycznych proponowanego ujęcia.
Książka ElżbietyCzykwinpt. Wstyd to oryginalne, twórcze dzieło znanej badaczki i autorki prac pedagogicznych, dzieło, które w oczywisty sposób zwiększa ogólnie dostępną wiedzę na temat rzadko podejmowany, ale zawsze istotny w każdej działalności o charakterze pedagogicznym. […]
Autorka sprawnie porusza się po całym obszarze złożonych współzależności, w obrębie którego zazębiają się ze sobą zjawiska historyczne, socjologiczne, psychologiczne, pedagogiczne i historyczno-literackie. […]
Praca świadczy o imponującym oczytaniu Autorki, przyczym widać, że dostępna jej jest literatura fachowa w kilku językach, umie też sięgać po teksty mało znane i rzadko wspominane przez specjalistów pedagogów czy socjologów.
Z recenzji prof. dr. hab. Alfreda AndrzejaJanowskiego
Książka dostępna w wersji papierowej i elektronicznej – ebook. Wydanie I, Kraków 2013, Format B5, Objętość 260 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa.
ISBN: 978-83-7850-405-4
http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/wstyd,1475.html
Do lektury zaprasza Oficyna Wydawnicza Impuls!
Artykuły powiązane:
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.