Spotkanie z "Bajką o Mozarcie"

Spotkanie z "Bajką o Mozarcie"
Spotkanie z „Bajką o Mozarcie”

21 kwietnia o godz. 11:00 w Centrum Kultury Katowice (pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211) odbędzie się Rodzinne Matinée z „Bajką o Mozarcie” w roli głównej. Wstęp wolny.


 
Na spotkaniu Hubert Zapiór przeczyta „Bajkę o Mozarcie”, która przybliży przyszłym melomanom (i nie tylko) postać jednego z największych kompozytorów w dziejach muzyki. Mini-recital z utworami fortepianowymi Mozarta da Dominika Grzybacz. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Muzyczne zagadki będzie zadawać autorka książki – Joanna Wiśnios.

Informacje i zapisy: Biuro Organizacji Widowni tel.: 32 609 03 31/32, e-mail: bow@ck.art.pl

„Bajka o Mozarcie” adresowana jest do starszych przedszkolaków oraz do czytelników rozpoczynających szkolną edukację. W żartobliwy sposób opowiada o perypetiach artysty, począwszy od jego dzieciństwa aż do czasów, kiedy jako kompozytor i wirtuoz osiągnął największe sukcesy.
Zadaniem Słowniczka wyrazów nie zawsze zrozumiałych, umieszczonego na końcu książeczki, jest wprowadzenie młodego czytelnika w realia epoki, w której dorastał Mozart. Dołączona do książki płyta CD z nagraniem oprawionej muzycznie Bajki sprawi, że jej treść stanie się dla dzieci jeszcze bardziej interesująca.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.