Nowe książki dla dzieci i młodzieży

Nowe książki dla dzieci i młodzieży
 
Nowe książki dla dzieci i młodzieży
Na rynek trafiły dwie serie książek dla dzieci i młodzieży: „Trzy !!!” oraz „Gol!”
 
 

Pierwsza z serii adresowana jest do dziewczynek w wieku 10 lat i więcej. Opowiada o przygodach grupy nastolatek, które w niecodzienny sposób spędzają wolny czas. Szukając ucieczki od nudy i deszczowej pogody, zakładają klub detektywistyczny. Jego liderką jest kreatywna Kim, Franziska jeździ konno, a Marie jest córką znanego aktora. Każda z nich jest wyjątkowa, każda wnosi inną wartość do zespołu. Kłócą się i dogryzają sobie wzajemnie, ale tylko we trójkę są w stanie rozwikłać kryminalne tajemnice. Pierwsze tytuły w serii to „Telefon pułapka” (w sprzedaży od końca lipca) i „Nieuczciwy casting” (od 24 sierpnia).

Z kolei seria „Gol!” to propozycja głównie dla chłopców w wieku 8 lat i więcej. Inicjujący ją „Pierwszy mecz” (w sprzedaży od końca lipca) opowiada o powstaniu dziecięcej drużyny, której trenerem i mentorem jest była gwiazda francuskiego futbolu Gaston Champignion. Fabuła znakomicie wpisuje się w aktualną tematykę futbolową ze względu na zbliżające się Euro 2012. Atutem wydania jest charakterystyczna kreska Stefano Turconiego.

*

Oficynę Sylabus założył Piotr Krzemiński, właściciel warszawskiej księgarni Sylabus. Dotychczasowe doświadczenia zdobyte na rynku księgarskim w połączeniu z nowoczesną ofertą wydawniczą mają zaowocować sukcesem edytorskim.
Zdecydowaliśmy się na wejście na rynek wydawniczy, gdyż znamy czytelników i wiemy, że stale poszukują oni nowych i ciekawych tytułów. Nasza oferta jest sprecyzowana i oparta na sprawdzonych formatach. Serie, które wydajemy, odniosły sukces w krajach, z których pochodzą, czyli w Niemczech i we Włoszech. W niedalekiej przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę o kolejne serie młodzieżowe – zapowiada Piotr Krzemiński.

Dystrybucję książek wydawnictwa Sylabus prowadzi hurtownia Dobra28, zaś za działania promocyjne odpowiedzialna jest agencja BookSenso. Strona wydawcy znajduje się pod adresem www.sylabus.eu.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.