Wydawnictwo Mamania zaprasza na spotkanie wokół najnowszej książki "Nie płacz, maleństwo!"

Wydawnictwo Mamania zaprasza na spotkanie wokół najnowszej książki "Nie płacz, maleństwo!"
27 stycznia (czwartek) godz. 18:00

Wydawnictwo Mamania zaprasza na spotkanie wokół najnowszej książki  „Nie płacz, maleństwo!”

„W naszej kulturze słowo „dziecko” nierzadko kojarzone jest z płaczem, krzykami, a nawet wrzaskiem. Tymczasem w wielu innych kulturach płaczące dziecko bierze się na serio i robi wszystko, żeby mu tego płaczu zaoszczędzić. Dlatego właśnie antropolodzy i podróżnicy dziwią się zawsze, że niemal nigdy nie słyszą płaczących dzieci z Bieguna Północnego, małych Indian, Hindusów czy Balijczyków. Czy ludy te posiadły jakiś sekret? Owszem. Da się go streścić w dwóch słowach – rodzicielstwo bliskości.”
Claude Didierjean-Jouveau  „Nie płacz, maleństwo!”

Czy płacz szkodzi, czy pomaga dziecku? Czy zawsze trzeba wiedzieć, czemu dziecko płacze? Czy zawsze trzeba reagować? Agnieszka Stein i Magdalena Sendor pomogą zrozumieć, czym jest płacz małego dziecka i jak sobie z nim radzić. Marta Jakobielska – baby concierge – podpowie, jak wykorzystać pomoce i zabawki uspokajające dostępne na rynku.

W panelu wezmą udział:

Agnieszka Stein – psycholog dziecięca; wspiera rodziców i innych dorosłych w ich troskliwej opiece nad dziećmi, korzystając z narzędzi i filozofii rodzicielstwa bliskości. Pracuje w gimnazjum i w przedszkolu jako psycholog, a także udziela konsultacji rodzicom. Prowadzi stronę internetową dzikiedzieci.pl

Magdalena Sendor  – założycielka strony dla rodziców ekodzieciak.pl, absolwentka kursu dla trenerów Treningu Skutecznego Rodzica. Prywatnie mama dwójki dzieci – 4 lata i 1 rok. Od ponad 3 lat prowadzi warsztaty dla rodziców z chustonoszenia, masażu Shantala i Pozytywnego Rodzicielstwa.

Marta Jakobielska
-prowadzi firmę doradczą dla przyszłych i świeżych mam „Witaj ludziku”, znawczyni rynku i literatury dziecięcej, mama prawie dwuletniej Toli.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa: www.mamania.pl.

Księgarnia-kawiarnia TARABUK
ul. Browarna 6 (od strony ul.Lipowej)
00-311 Warszawa-Powiśle
tel. 022 827 08 14
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.