Nowości Wydawnictwa WAM

Nowości Wydawnictwa WAM
ks. Jan Sochoń
TAMA
Opowieść o życiu i męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki

Książka ukazuje fenomen życia i męczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki. W tej dokumentalnej opowieści, autor przedstawia różne wymiary heroizmu tego niezwykłego kapłana. To również pasjonująca kronika wojny ideologicznej prowadzonej przez PRL-owskie władze z Kościołem katolickim, której ofiarą stał się m.in. ksiądz Jerzy.

Andrzej Kołaczkowski-Bochenek
PORADNIK PIELGRZYMA.SANTIAGO DE COMPOSTELA

Poradnik zawiera szereg  wskazówek niezbędnych dla wszystkich wyruszających w drogę do Santiago de Compostela. Znajdziemy w nim m.in. informacje o poszczególnych etapach podróży, noclegach, zakupach a także mini-słowniczek z podstawowymi słowami i przydatnymi zwrotami.

patronat medialny: Gość Niedzielny, Deon.pl

Osvaldo Poli
SERCE DZIECKA
Poradnik dla rodziców

Czy dziecko jest wizytówką rodziców? Lepiej je chwalić czy korygować?
Czy mówić dziecku jakie jest? Jak interpretować jego zachowanie?

Poradnik promuje zasadę: najpierw poznać, potem wychowywać. Rodzic, który zrozumie swoje dziecko, obiektywnie oceni jego postępowanie. Jeśli zachowa zdrowy rozsądek i oprze się słabościom, zmiennym emocjom, będzie interweniował we właściwy sposób, konsekwentnie i z wyczuciem. Tego uczy ta książka.

Praca zbiorowa pod red. Józefa Augustyna SJ
SZTUKA BYCIA KSIĘDZEM
Poradnik

 

Książka, to swoisty podręcznik dla kapłańskiej formacji podstawowej i stałej. Służy rozeznawaniu oraz samodzielnej, krytycznej i twórczej refleksji nad kapłańską postawą i posługą. Zawiera teksty dotyczące tożsamości kapłańskiej, życia duchowego i modlitwy, duchowości i psychologii, duszpasterstwa i formacji do kapłaństwa oraz kilkanaście świadectw.
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.