"Kod Dakotów" już w sprzedaży

"Kod Dakotów" już w sprzedaży
Właśnie trafiła do księgarń kolejna znakomita powieść przygodowa mistrza porywającej intrygi, amerykańskiego pisarza Williama Dietricha, który stał się ulubieńcem czytelników.

Zawadiacki Ethan Gage, bohater Piramid Napoleona i Klucza z Rosetty, wraca w Kodzie Dakotów z tajną misją do ojczyzny. Towarzyszy mu tajemniczy Norweg, Magnus Bloodhammer.

Jest rok 1801. Nowy amerykański prezydent, Tomasz Jefferson, obejmujący urząd w Waszyngtonie, przekonuje Gage’a i Bloodhamera do wyprawy w głąb kontynentu, gdzie mają znaleźć dowody na istnienie prehistorycznych zwierząt i niebieskookich Indian. Obaj śmiałkowie realizują też własny cel: chcą odszukać mityczny młot nordyckiego boga Thora, przywieziony do Ameryki 150 lat przed Kolumbem przez uciekinierów z Norwegii. Czy przy jego pomocy można władać błyskawicami i piorunami? Czy ów mit zawiera ziarno prawdy? Komu jeszcze zależy na wyjaśnieniu tajemnicy i zdobyciu nieograniczonej mocy?

Stare nordyckie runy poprowadzą Ethana Gage’a przez Wielkie Jeziora i zawiodą w sam środek Ameryki, na tereny nie znane białemu człowiekowi. Tam czekają na niego niebezpieczne przygody, nowi przyjaciele i wrogowie, zdrada przygody i wielka miłość, a jego śladem podążają tajemnicze osoby spod znaku egipskiego węża.

WILLIAM DIETRICH (ur. 1951 r.) – amerykański dziennikarz, laureat Nagrody Pulitzera, autor znanych także w Polsce powieści Mur Hadriana i Attyla. Bicz Boży, historyk i przyrodnik. Mieszka w stanie Waszyngton.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.