Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w 2008 roku

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w 2008 roku
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności rozpoczęły działalność 1 stycznia 1949 r. jako Wydawnictwa Komunikacyjne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Po nacjonalizacji -1 stycznia 1951 r. – zostały przekształcone w Przedsiębiorstwo Państwowe Wydawnictwa Komunikacyjne. 1 stycznia 1961 r. – w związku z rozszerzeniem zakresu tematycznego – wydawnictwa przyjęły nazwę Wydawnictwa Komunikacji i Łączności ( skrót WKŁ) oraz nowe logo obowiązujące do chwili obecnej. W 1994 r. zawiązała się spółka pracownicza, która w tym roku doprowadziła do prywatyzacji wydawnictw. Wszystkie zobowiązania wobec Skarbu Państwa zostały uregulowane do 2003 r. Właścicielami firmy są obecni i byli pracownicy wydawnictw. W 2007 r. kapitał zakładowy i struktura udziałowców w spółce nie zmieniły się. Firma zatrudnia 26 osób.
 
WKŁ to doświadczony wydawca fachowych publikacji dla ludzi nauki, studentów, praktyków w zawodzie, hobbystów i miłośników motoryzacji, lotnictwa, drogownictwa, elektroniki i telekomunikacji – zarówno historii tych dziedzin, jak i dnia dzisiejszego. 

Tradycyjnie najlepiej sprzedającymi się tytułami w roku ubiegłym były poradniki motoryzacyjne dotyczące popularnych
marek samochodów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się publikacje dotyczące drogownictwa i inżynierii lądowej, w tym długo oczekiwane nowe wydania „Inżynierii ruchu”, „Węzłów drogowych”. Dużym zainteresowaniem Czytelników cieszyła się także książka Krzysztofa Sztekmilera „Podstawy nagłośnienia i realizacji nagrań. Podręcznik dla akustyków”.
Studenci docenili nowe wydanie „Podstaw elektroniki cyfrowej”.

 
W 2008 roku Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zanotowały przychody ze sprzedaży książek na poziomie 5,25 mln zł, co daje 2,8% spadek w stosunku do roku 2007.
 
 
 
W roku ubiegłym WKiŁ wydały 81 tytułów, w tym 44 nowości. Łącznie sprzedano 133 000 egz. książek.
 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.