Pamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach
Pamiętajcie o ogrodach…

 

 
 
„Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni. Marzą o nowoczesnym miejscu, gdzie można zaprosić przyjaciół lub po prostu od począć po ciężkim dniu w pracy.

Jego autorem jest Joe Swift, współtwórca emitowanego w TVN Style programu BBC Ogrodowi najeźdźcy. Jako profesjonalny architekt zieleni tworzy projekty i zakłada ogrody w różnych rejonach Wielkiej Brytanii.

Poradnik opisuje kolejne etapy zakładania ogrodu, dostosowania go do otoczenia i możliwości właściciela.

Poddaje pomysły, jak stworzyć ogród nie tylko piękny, ale i niepowtarzalny. Dzięki jego inspiracji każdy ogrodnik, nawet początkujący, założy ogród odpowiadający jego potrzebom i upodobaniom.

Kolejne rozdziały tłumaczą, jakie rośliny i materiały do ogrodu wybrać i jak optymalnie wykorzystać przestrzeń, oraz opisują całoroczną pielęgnację. Interesującą częścią poradnika jest dział „Jak ożywić ogród”. Zawiera on propozycje na zmiany – bez nadwerężania budżetu i sił – które tchną w ogród czy balkon, wyglądający szaro jesienią czy wiosną  trochę inwencji, energii i barw. Z poradnikiem można bez większego wysiłku zamienić miejski ogród w wymarzone miejsce na przyjęcie.

Z książką „Miejskie ogrody”  można odkryć, że praca w ogrodzie od czasu do czasu jest świetną zabawą, a dla niektórych nawet pasją czy skuteczną formą relaksu. Jej wielkim atutem są nie tylko piękne zdjęcia i opisy, ale przede wszystkim wartości użytkowe. Ta pełna nowoczesnych rozwiązań i praktycznych porad pozycja została skonsultowana przez fachowców z myślą o polskim czytelniku. „Miejskie ogrody” można   czytać do poduszki dla przyjemności lub wprowadzić w życie zawarte w nich informacje.

Patronat nad książką objęli: onet.pl, telewizja „n”, Program I Polskiego Radia, ”Ogród”, „Kwietnik”, „Dobre Wnętrze”, wymarzonyogrod.pl
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.