Chat z profesorem Jerzym Bralczykiem

Chat z profesorem Jerzym Bralczykiem
Wydawnictwo Naukowe PWN serdecznie zaprasza 8 grudnia o godzinie 14:00 do udziału w chacie na wp.pl, w którym profesor Jerzy Bralczyk będzie rozmawiał z internautami o swojej najnowszej książce „Porzekadła na każdy dzień”.

Pytania do autora można zadać pod adresem: http://czat.wp.pl/id_czata,3346,naszgosc.html

Przewrotne, zabawne, błyskotliwe – 366 najciekawszych porzekadeł z komentarzami prof. Bralczyka – wybitnego językoznawcy.

Kalendarz, jakiego jeszcze nie było!

Wyjątkowy zbiór polskich powiedzeń, wybranych i skomentowanych przez profesora Bralczyka. Niektóre dotyczą dnia, któremu zostały przypisane, inne nawiązują do uniwersalnych tematów (np. miłość, praca, lenistwo, chojność), jeszcze inne nawiązują do sytuacji, które mogą wydarzyć się zawsze. Wiele jest okazji, by posłużyć się jakimś porzekadłem lub do niego odwołać.

Komentarze Profesora – wnikliwe, ciekawe, czasem zaskakujące i pełne życzliwego humoru – napisane są żywym, barwnym językiem.

„I tu, w tej książeczce, są właśnie porzekadła. Każde powtarzane i do powtarzania. I przysłowia tu są, i zwykłe powiedzonka. Coś w nich wszystkich jest, pewna mądrość zapewne też, a jakże. I wieloznaczność czasami, nieraz ciekawa, a i przewrotność. I pewna sympatyczność, bez której trudno o powtarzanie, ale i ludzka troska o to, by, przygadując innym, siebie trochę usprawiedliwić”.

Od Autora

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.