Bezpieczny Przedszkolak

Bezpieczny Przedszkolak
„Strażak Sam” – miesięcznik Egmontu rozpoczyna akcję Bezpieczny Przedszkolak, której patronuje Państwowa Straż Pożarna!
 
 
 
Bezpieczny Przedszkolak to ten, który wie co należy robić, żeby nie prowokować groźnych sytuacji, to ten, który w razie konieczności potrafi wezwać pomoc. Bezpieczny Przedszkolak to także tytuł akcji społecznej organizowanej przez wydawnictwo Egmont i Państwową Straż Pożarną.

„Impulsem do zorganizowania tej swoistej kampanii była kolejna informacja prasowa o małym chłopcu, który zadzwonił po straż pożarną i sprowadził pomoc dla swojej rodziny. Pomyśleliśmy, że dobrze by było na łamach naszego pisma zamieścić specjalną rubrykę poświęconą promowaniu bezpieczeństwa i uczeniu dzieci właściwych zachowań w razie zagrożenia. Mieliśmy zarys pomysłu, ale potrzebowaliśmy wsparcia merytorycznego Straży Pożarnej” – tak ideę wydarzenia tłumaczy Katarzyna Sobieraj, redaktor prowadząca miesięcznika „Strażak Sam”.

Akcja skierowana jest zarówno do dzieci – czytelników pisma, jak i ich opiekunów – wychowawców i rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami spędzają czas na czytaniu „Strażaka Sama”. Właśnie z myślą o nich powstała broszura internetowa do pobrania na stronie http://www.egmont.pl/pl/czasopisma/nasze_czasopisma/art37.html. Jest ona rozwinięciem wiadomości zamieszczonych w dwóch kolejnych numerach czasopisma. Jej pierwsza część ukazała się równolegle z magazynem, w którym zapoczątkowana została akcja „Bezpieczny Przedszkolak”. Zawarte w broszurze informacje, zweryfikowane przez Państwową Straż Pożarną, z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako materiał edukacyjny przez rodziców oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Celem akcji jest uświadomienie, jak ważną rolę pełni Straż Pożarna i budowanie zaufania do tej instytucji od najmłodszych lat. Przede wszystkim jednak pomysłodawcom zależy na zapoznaniu dzieci z podstawowymi znakami i zasadami bezpieczeństwa i promowaniu wzorów dobrych zachowań.

Kolejne części akcji z nowymi tematami i zadaniami dla przedszkolaków będą się ukazywać w każdym numerze miesięcznika „Strażak Sam”, zaś kolejne części broszury będą dostępne w internecie co dwa miesiące. Wśród tematów poruszonych na łamach pisma znajdą się m.in.:
– Straż Pożarna pomaga przez cały rok!
– Bardzo ważne telefony
– Znaki bezpieczeństwa
– Bądź widoczny na drodze!
– Mały strażak-ekolog
– Jak zostać strażakiem?

Nad stroną merytoryczną Bezpiecznego Przedszkolaka czuwa Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Jest to pierwsza tego typu edukacyjna akcja adresowana zarówno do dzieci, jak i opiekunów.
Więcej: http://www.egmont.pl/pl/czasopisma/nasze_czasopisma/art37.html

O piśmie:
Strażak Sam
 

 
Miesięcznik dla chłopców w wieku przedszkolnym nawiązujący do popularnej bajki telewizyjnej. Strażak Sam jest przyjacielski, odważny i zawsze gotowy na nowe wyzwania. Dla dzieci to wzór bohatera, dlatego z zaciekawieniem śledzą przygody dzielnego strażaka i jego niezawodnej załogi. Znak rozpoznawczy Sama to kciuk uniesiony w górę – symbol dobrego humoru!
W miesięczniku “Strażak Sam” są opowieści o akcjach strażackich, łamigłówki, ciekawostki, kolorowanki, zabawy literkami i liczbami, plakaty i konkursy. Czasopismo zachęca dzieci do aktywności i uczy samodzielnego wykonywania zadań, a ponadto w przystępny sposób promuje wśród małych czytelników zasady bezpieczeństwa w domu, na ulicy i w czasie zabaw. Do każdego numeru dołączony jest prezent – zabawka lub akcesoria strażackie.
 
Kategorie: Inne

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.