"Tajemna historia Moskwy" od dziś w sprzedaży

"Tajemna historia Moskwy" od dziś w sprzedaży
Od dziś jest w sprzedaży „Tajemna historia Moskwy”
Data wydania – 17 października 2008

 

O książce:

Tajemna historia Moskwy to pomysłowy koktajl złożony w równych częściach z Bułhakowa i Gaimana – mroczny, niepokojący, śmiały i cierpki, jaka może być tylko prawdziwa rosyjska literatura. W swojej powieści Ekaterina pełnymi garściami czerpie inspirację ze starych rosyjskich baśni i podań ludowych przy jednoczesnym umiejscowieniu  historii we współczesnej Moskwie.

Każde miasto ma sekretne miejsca. Moskwa w burzliwych latach dziewięćdziesiątych XXw. nie jest inna, jej mieszkańcy szukają bezpieczeństwa w świecie pod ulicami – w mrocznym, otchłannym świecie magii, płaczących drzew i kawek albinosów, gdzie wypędzone pogańskie bóstwa i baśniowe stwory szepczą dziwne opowieści tym, którzy chcą słuchać. Galina jest młodą kobietą pochwyconą, jak ludzie jej współcześni, w pozorną anarchię nowej Rosji. W tym chaosie jej siostra Maria przemienia się w kawkę i odlatuje – co skłania Galinę do dołączenia do Jakowa, policjanta prowadzącego dochodzenie w sprawie lawiny zaginięć. Poszukiwania zaprowadzą ich do podziemnego królestwa prawd i archetypów, gdzie znajdą się pomiędzy rzeczywistością i mitem, przeszłością i teraźniejszością, honorem i zdradą – do tajemnej historii Moskwy.

„Piękna, niepokojąca książka, która robi dla Moskwy to, co, jak mam nadzieję, moje Nigdziebądź zrobi dla Londynu… proza i atmosfera są piękne i dekadenckie, wszystko jest szare ze zdumiewającymi drobnymi wybuchami niezapomnianych barw… głęboki, mroczny, niezwykły klimat.”

Neil Gaiman, autor Amerykańskich bogów, Chłopaków Anansiego, Koraliny, Nigdziebądź i Gwiezdnego pyłu.

Tajemna historia Moskwy  to wysmakowana powieść z akcją osadzoną w ukrytym podziemnym świecie od niedawna kapitalistycznej Rosji, napisana przez byłą moskwiankę, mieszkającą obecnie w New Jersey… wspaniale nakreślone postacie i wiele epizodów w duchu realizmu magicznego, przedstawionych w czarującej prozie  z rosyjskim akcentem.

O autorce:
Urodziła się i wychowała w Moskwie, gdzie do dzisiaj mieszkają moi rodzice i reszta rodziny. Przeprowadziłam się do New Jersey gdzie mieszkam wraz z mężem i dwoma kotami. Wykładam botanikę i ekologię na stanowym koledżu sztuk pięknych, uprawiam ogród i piszę książki.

Autorka pisze blog: http://fishmonkey.blogspot.com/  pod nickiem Fish Monkey

Tajemna historia Moskwy
jest debiutem prozatorskim Ekateriny. Jej następna powieść The Alchemy Of Stone zapowiadano na lipiec 2008.
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.