Wolf Haas "Kostucha"

Wolf Haas "Kostucha"
Kostucha
Wolf Haas

 

 
Prywatny detektyw Simon Brenner prowadzi śledztwo na austriackiej prowincji w dużej jadłodajni, której specjalnością są kurczaki z grilla. W piwnicy, w której przerabia się odpadki drobiowe na mączkę, znaleziono kości nieznanego człowieka.

Powolny Brenner musi rozwiązać zagadkę. Szef gospody zapewnia, że nic nie wie o makabrycznym znalezisku. W dodatku okazuje się, że zaginęła jego synowa. Niewiele może mu pomóc Słoweniec Milovanovič, gwiazda miejscowej drużyny piłki nożnej, który odkrył kości. Nikt nic nie wie także na temat głowy napastnika z zespołu przeciwników, którą znaleziono na boisku w worku z piłkami. Brenner rozpoczyna poszukiwania…

Powieści z detektywem Kimonem Brennerem należą do najlepszych i najzabawniejszych niemieckojęzycznych kryminałów ostatnich lat.

Focus
 

UWAGA: Albo powiesz „Nigdy więcej!”, albo przeczytasz wszystkie książki Hassa jednym tchem.

buchkritik.at

O autorze

Wolf Haas urodził się w 1960 roku, dorastał w Salzburgu. Obecnie mieszka w Wiedniu. Autor odniósł wielki sukces literacki. Jego debiutancką książkę Wskrzeszenie umarłych uhonorowano niemiecką nagrodą za najlepszy kryminał. Powieści Haasa z detektywem Simonem Brennerem kolejno trafi ają na listy bestsellerów, wielu czytelników uważa je za kultowe. Odznaczają się one oryginalnym stylem pisarskim i błyskotliwym humorem. Dwie z nich sfilmowano, a Kostucha wejdzie na ekrany kin w końcu 2008 roku.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.