Spotkanie z Agnieszką Kuciak

Spotkanie z Agnieszką Kuciak
Wydawnictwo W drodze zaprasza na spotkanie z Agnieszką Kuciak, autorką Animuli Blanduli
wtorek, 18 marca 2008, godz. 17.00, Collegium Maius, ul. Fredry 10, sala 224, Poznań

Dr Agnieszka Kuciak – literaturoznawca, specjalistka w dziedzinie literatury romantyzmu (Dante romantyków, 2003), pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tłumaczka. Publikowała m.in. w „Zeszytach Literackich”, „Czasie Kultury”, „Kresach”, „Studium” i „Arkuszu”. Jest autorką dwu tomików wierszy (Retardacja, 2001 i Dalekie Kraje, 2005), tłumaczką: Boskiej Komedii Dantego, oraz m.in. Sonetów Petrarki i Historii piękna Umberto Eco. W jej dorobku jest też książeczka z wierszami i opowiadaniami dla dzieci Przygody kota Murmurando.

Animula Blandula to zbiór niesamowitych opowieści – mit, baśń i rzeczywistość nierozdzielnie się w nich przenikają, iskrząc się barwami, przygodą, humorem. A są to opowieści o świecie, w którym żyjemy.

Agnieszka Kuciak, kim jest? Wyobrażam ją sobie jako czarodziejkę, która z wysokości swego mieszkanka na ostatnim piętrze bonińskiego bloku spogląda na Poznań i zmienia go w miasto bajeczne. Mury i ludzie tracą oczywistość, zyskując w zamian niezliczone przywileje wyobraźni…

/Piotr Śliwiński/

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.