"Jak osiągnąć sukces w polityce światowej?" – nowość WAiP

"Jak osiągnąć sukces w polityce światowej?" – nowość WAiP
Jak osiągnąć sukces w polityce światowej? – nowość WAiP

 

 
 
Joseph S. Nye jr. Soft Power. Jak osiągnąć sukces w polityce światowej, seria Współczesna myśl humanistyczna. Cywilizacja amerykańska

Pierwsza w Polsce książka jednego z najwybitniejszych znawców polityki zagranicznej. Prof. Nye stworzył pojęcie soft power w celu opisania zdolności danego kraju do pozyskiwania sojuszników i zdobywania wpływów dzięki atrakcyjności jego kultury, ideałów politycznych i polityki. To właśnie soft power może zapobiec rekrutowaniu przez organizacje terrorystyczne kolejnych rzesz zwolenników terroru i umożliwić Stanom Zjednoczonym rozwiązanie palących problemów naszych czasów, wymagających wielostronnej współpracy.

Joseph S. Nye jr. był zastępcą sekretarza obrony ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w administracji Billa Clintona, dziekanem John F. Kennedy School of Government w Harvard University, gdzie nadal pracuje i wykłada, Jest autorem licznych książek, w tym The Paradox of American Power oraz Bound to Lead: The Challenging Nature of American Power.
Prof. Nye należy do nielicznej grupy specjalistów, którzy zajmują się polityką zagraniczną i łączą imponującą erudycję naukowca z praktycznym doświadczeniem polityka kształtującego stosunki międzynarodowe.

Książka została wydana przez Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne

Dotychczas w serii Współczesna myśl humanistyczna ukazały się: Jeden naród, dwie kultury G. Himmelfarb oraz Demokracja. O władzy iluzji w świecie rozumu St. Filipowicza.
 

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.