„Teściowe w tarapatach” Alka Rogozińskiego – druga część bestsellerowej komedii kryminalnej!

Przegląd

Teściowe w tarapatach” to druga część (po „Teściowe muszą zniknąć”) bestsellerowej książki Alka Rogozińskiego!

Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie możliwe sanktuaria maryjne, a Maja skosztować wysokoprocentowych trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w każdym z tamtejszych SPA – to szybko okazuje się, że połączy je jeden wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od sześciu wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi co najmniej agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się zgodnie współpracować.

 

Premiera: 25 listopada

Autor ma śmiech na rękach! Tytułowe bohaterki Maja i Kazimiera, czyli wytrawny duet pań w kwiecie wieku, czyli matka syna, którego żoną jest córka tej drugiej matki, której córka wyszła za syna tej pierwszej… Totalny galimatias. A to dopiero początek przygody! Teściowe w tarapatach to uroczy kryminał z intrygującym wątkiem historycznym, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i błyskotliwymi, humorystycznymi dialogami, soczyście komentującymi rzeczywistość. Ambaras, pierepałki i kabała, a także smakowita sceneria. Od piętnastowiecznej Madery po opatowskie podziemia i kielecką restaurację Si Señor. À propos. Książka ma dużo wspólnego ze sztuką… kulinarną. Potrafi „zgotować” czytelnika. Kto zna Alka Rogozińskiego, to pasjami go uwielbia. Kto pasjami uwielbia, to i tak przeczyta.

Katarzyna Pakosińska – aktorka, satyryczka, pisarka

Alek Rogoziński – zadebiutował w 2015 roku kryminałem Ukochany z piekła rodem, za który zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych Empik.com. Dwie jego powieści, Jak cię zabić, kochanie? i Do trzech razy śmierć, zostały nominowane w plebiscycie Książka Roku portalu Lubimyczytać.pl. Trzykrotny zwycięzca plebiscytu Zbrodnia z Przymrużeniem Oka: w 2017 roku za powieść Lustereczko, powiedz przecie, w 2018 roku za Zbrodnię w wielkim mieście oraz w 2019 roku za książkę Raz, dwa, trzy… giniesz ty!, którą wystawiono na deskach teatru Druga Strefa. Ma na swoim koncie również znakomicie przyjętą komedię kryminalną Teściowe muszą zniknąć (2020), pierwszą z cyklu książek z Mają Wrzesińską i Kazimierą Niedzielską w rolach głównych. W sumie książki sygnowane jego nazwiskiem rozeszły się w nakładzie ponad 300 tysięcy egzemplarzy.Autor marzy o tym, by zwiedzić cały świat, a potem zamieszkać na jednej z wysp na Morzu Śródziemnym i pisać, pisać, pisać…

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB