Koordynator akademickich projektów wydawniczych

WYDAWNICTWA POLTEXT i MT BIZNES poszukują
Koordynatora akademickich projektów wydawniczych

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:
– pozyskiwanie nowych autorów i tytułów
– współpraca z uczelniami wyższymi
– analiza konkurencji i rynku
– prowadzenie projektów wydawniczych
– raportowanie i monitoring efektywności działań

Od kandydatów oczekujemy:
– znajomości krajowego i zagranicznego rynku publikacji akademickich, naukowych lub pokrewnych
– doświadczenia w pozyskiwaniu i wydawaniu podręczników akademickich lub innych oraz recenzowanych monografii naukowych
– umiejętności w zakresie komunikacji i negocjacji z autorami oraz partnerami wydawniczymi, w tym
z wydawnictwami i agencjami zagranicznymi
– doświadczenia jako redaktor / menedżer w pracy w wydawnictwie o profilu akademickim, w tym w zakresie organizowania pracy w trybie outsourcingu usług wydawniczych
– znajomości technik komputerowych wykorzystywanych w pracy wydawniczej, w tym w zakresie publikacji elektronicznych
– dobrej znajomości języka angielskiego
– wyższego wykształcenia

Dodatkowymi atutami będą:
– znajomości polityki MNiSW oraz krajowych uczelni w zakresie publikacji akademickich
– umiejętności przygotowywania kosztorysów oraz rozliczania akademickich projektów wydawniczych
– umiejętności sporządzania kontraktów wydawniczych oraz umów w zakresie koedycji
– znajomość języka niemieckiego

Oferujemy:
– pracę w zgranym zespole, lubiącym swoją pracę
– dużą samodzielność działania oraz rozwój w zakresie prowadzenia projektów
– możliwość realizowania własnych pomysłów
– pakiet medyczny
– zatrudnienie w oparciu o wybrany przez kandydata rodzaj umowy

Aplikacje w postaci CV oraz kilku słów dlaczego chcieliby Państwo z nami pracować prosimy przesyłać na adres mailowy: praca@mtbiznes.pl do 10.04.2020r.