Redaktorka prowadząca / redaktor prowadzący

Wydawnictwo Marginesy poszukuje osoby na stanowisko redaktorki prowadzącej / redaktora prowadzącego do pracy stacjonarnej w Warszawie.

Zakres obowiązków:
• współpraca z autorami, tłumaczami, redaktorami i korektorami oraz innymi działami wydawnictwa;
• koordynacja kolejnych etapów procesu wydawniczego;
• dbanie o wysoką jakość publikacji i terminową realizację planu;
• opiniowanie propozycji wydawniczych;
• tworzenie tekstów okładkowych i promocyjnych;
• pomoc w budowaniu struktury książki.

Wymagania:
• dobra organizacja pracy i samodzielność;
• doświadczenie w redagowaniu książek;
• bardzo dobra znajomość języka polskiego i zasad redakcji tekstu;
• terminowość, sumienność i inicjatywa;
• biegła znajomość języka angielskiego (wskazane także inne języki);
• biegła znajomość obsługi pakietu MS Office;
• wskazane doświadczenie w branży wydawniczej na podobnym stanowisku.

Oferujemy:
• pracę nad wartościowymi książkami z zakresu literatury pięknej i non-fiction;
• wsparcie doświadczonego zespołu redakcyjnego;
• możliwość realizacji własnych pomysłów;
• umowę o pracę (pełen etat)
• wynagrodzenie w wysokości 4000-5000 złotych netto.

CV prosimy przesyłać do dnia 12.06.2022 na adres mailowy: marginesy@marginesy.com.pl

Do CV należy dołączyć klauzulę o następującej treści:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji przez Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o. zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)”. Administratorem Państwa danych osobowych jest Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Mierosławskiego 11A, 00-527 Warszawa.