Kierownik projektów wydawniczych

Burda Książki to jeden z liderów na polskim rynku wydawniczym, posiadająca zróżnicowaną ofertę: od poradników, książek podróżniczych, dziecięcych, poprzez powieści, biografie, aż do kryminałów i kalendarzy. To u nas znajdziesz książki National Geographic Society.

Nasi najpopularniejsi autorzy: Nela Mała Reporterka, Anna Lewandowska, Kinga Paruzel, Kinga Rusin, Małgorzata Kalicińska, Yvette Żółtowska–Darska, Jakub Porada czy Magdalena Różczka  skupiają uwagę mediów i czytelników przyciągając tłumy na swoje spotkania autorskie.

W 2017 roku nasze wydawnictwo otrzymało prestiżową nagrodę BESTSELLER EMPIKU 2016 za najlepszą sprzedaż książki dziecięcej „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”.

www.burdaksiazki.pl

Zadania:

  • Udział w procesie budowania planu wydawniczego w zakresie książek i kalendarzy
  • Kreowanie serii wydawniczych
  • Pozyskiwanie nowych autorów
  • Monitorowanie aktualnych trendów na krajowym i zagranicznym rynku książki
  • Koordynowanie procesu redakcyjnego: współpraca z redaktorami, korektorami, tłumaczami i grafikami
  • Współpraca z wybranymi agencjami literackimi
  • Budowanie pozytywnych relacji z autorami na każdym etapie procesu redakcyjnego

Nasze oczekiwania:

  • Dobra znajomość polskiego i zagranicznego rynku książek
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w wydawnictwie książkowym oraz we współpracy z polskimi autorami (mile widziane)
  • Zainteresowanie branżą social media i nowymi technologiami
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (minimum B1/B2)
  • Komunikatywność oraz  łatwość nawiązywania kontaktów
  • Kreatywność i zaangażowanie
  • Postawa zgodna z naszymi wartościami: współpraca, zaangażowanie, usprawnianie

Oferujemy

  • Zatrudnienie w międzynarodowej firmie
  • Pakiet benefitów pozapłacowych
  • Możliwość rozwoju
  • Przyjazne miejsce pracy
  •  Nowoczesne biuro