List Ministry Kultury: współKongres Kultury – weź udział, zgłoś swój temat

List Ministry Kultury: współKongres Kultury – weź udział, zgłoś swój temat

Przegląd

Zarejestruj się, zgłoś swój temat i włącz się do debaty podczas współKongresu Kutlury

Przed nami jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w branży kultury. 7-9 listopada spotkamy się w PKiN oraz Teatrze Dramatycznym w Warszawie, aby porozmawiać o tym, co ważne w kulturze. Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy strony społecznej przy wsparciu strony rządowej jako forum, na którym przedstawiciele różnych środowisk kultury będą mieli szansę porozmawiać o jej przyszłości i obszarach kluczowych dla jej rozwoju. W ciągu trzech dni odbędzie się 30 debat – 10 plenarnych i 20 panelowych.

Rozmowy plenarne będą dotyczyć m.in. decentralizacji, czyli nowego podziału kompetencji w zarządzaniu kulturą, polityki kulturalnej i dostępności kultury w odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata i potrzeby społeczności lokalnych.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia współKongresu Kultury – nie tylko uczestnictwa w jego obradach, ale także w jego programowaniu. Trwa rejestracja na wydarzenia. Do 8 września możesz zgłosić swoją propozycję tematu debaty panelowej.

– Kultura jest wspólna, a jej przyszłość zależy od nas wszystkich. Dlatego 7-9 listopada 2024 r. chcemy spotkać się z Wami na wspólKongresie Kultury w Warszawie! Niech to będzie przestrzeń rozmowy, wymiany doświadczeń i określania kierunków ważnych dla kształtowania przyszłości polskiej kultury – podkreśla Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

WspółKongres to okazja do wspólnej dyskusji na temat kondycji i wyzwań stojących przed polską kulturą. Chcemy wspólnie opracować katalog zadań oraz propozycje możliwych rozwiązań. Lista wyzwań obejmuje zarówno ramy działania dla osób tworzących kulturę i uczestniczących w niej, jak i najszersze zagadnienia cywilizacyjne.

Zapraszam do udziału we współKongresie Kultury instytucje, organizacje pozarządowe oraz szerokie grono przedstawicieli środowisk związanych z kulturą, z małych i dużych miejscowości, z różnych części Polski. Wasze głosy, perspektywy i pomysły są niezwykle ważne. Kultura powinna się rozwijać w sposób otwarty i różnorodny z poszanowaniem różnych spojrzeń – dodaje Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Kategorie: Wydarzenia