Joga dla dzieci. Trening ciała i umysłu

Przegląd

Osiągnij równowagę! Odpoczywaj jak krokodyl, rozciągaj się jak kot i obudź w sobie lwa!

Wejdźcie do świata dziecięcej jogi z zestawem pięknie ilustrowanych kart, na których znajduje się 50 przystępnie opisanych pozycji jogi o różnym poziomie trudności. Każda z pozycji opatrzona jest polską, przyjazną dla dzieci nazwą – np. Kura, Latawiec, Siusiający Pies – co ośmiela nawet zupełnie początkujących i zachęca dzieci do zabawy. Wszystko po to, aby małym joginom dostarczyć radości oraz pielęgnować w nich odwagę i spokój. Do zestawu dołączona jest instrukcja, w której znajdują się m.in. propozycje sesji jogi dopasowane do różnych potrzeb, poziomu zaawansowania czy wolnego czasu.


Praktykowanie jogi wspiera prawidłową postawę i harmonijny rozwój dziecka, dodaje pewności siebie oraz pomaga się skupić i zrelaksować.
W pełnym bodźców i codziennych wyzwań emocjonalnych świecie aktywności z kart mogą zapewnić wyciszenie, relaks i redukcję napięcia zarówno u dziecka, jak i u rodzica.
Autorką kart do jogi jest Karolina Żbikowska, certyfikowana instruktorka jogi dla dzieci w jednej z warszawskich szkół Samadhi Joga. Posiada certyfikat Registered Yoga Teacher (200) akredytowany przez stowarzyszenie Yoga Alliance, najbardziej znaną organizację zrzeszającą nauczycieli jogi na świecie. Uwielbia jogę za lecznicze działanie dla ciała i umysłu. Jej pasją jest praca z dziećmi.

Joga dla dzieci. Trening ciała i umysłu
ISBN: 978-83-68044-52-2
Zawartość: książeczka z 50 zabawami, instrukcja
Autor: Karolina Żbikowska, Anka Woźniak
Ilustrator: Beata Żurawska

 

 

Kapitan Nauka to marka, która wspiera rozwój dziecka przez kreatywną zabawę.
Nasze książeczki, gry i zabawy dostosowane są do potrzeb maluchów, przedszkolaków oraz uczniów i rozwijają kluczowe umiejętności m.in. nauki mowy, czytania, liczenia czy mnożenia. Są świetną alternatywą dla smartfona czy komputera, a czas spędzony przy wspólnych rozgrywkach, w gronie rodziny lub rówieśników, wzmacnia więzi i umiejętności komunikacyjne. Nad zawartością merytoryczną czuwają eksperci: nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, terapeuci.