Warszawa po raz trzeci stanie się stolicą książki ilustrowanej!

Warszawa po raz trzeci stanie się stolicą książki ilustrowanej!

Przegląd

W weekend 23-24 marca br. w Centrum Kreatywności Targowa odbędzie się 3.edycja Festiwalu Wydawców Książek dla Dzieci i Młodzieży. Swój udział zapowiedziało 25 polskich wydawnictw. Na stronie wydarzenia na fb czytamy:

Wszyscy kochamy polską szkołę ilustracji. I nie tylko my! Książki polskich twórców odnoszą międzynarodowe sukcesy. Zdobywają nagrody w najważniejszych konkursach w Bolonii, Bratysławie, Lizbonie czy koreańskim Nami. Zagraniczni wydawcy biją się o prawa do nowości znad Wisły i Odry. I nie ma w tym cienia przesady!

Na Małym Koneserze spotkamy awangardę wydawniczą w Polsce – wydawnictwa: 𝐀𝐥𝐛𝐮𝐬, 𝐁𝐚𝐛𝐚𝐫𝐲𝐛𝐚, 𝐁𝐮𝐤𝐚, 𝐃𝐫𝐮𝐠𝐚𝐧𝐨𝐠𝐚, 𝐃𝐰𝐢𝐞 𝐒𝐢𝐨𝐬𝐭𝐫𝐲, 𝐄𝐧𝐭𝐥𝐢𝐜𝐳𝐞𝐤, 𝐄𝐳𝐨𝐩, 𝐅𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭, 𝐇𝐨𝐤𝐮𝐬-𝐏𝐨𝐤𝐮𝐬, 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐚 𝐆𝐧𝐢𝐞𝐰𝐮, 𝐋𝐚𝐭𝐚𝐫𝐧𝐢𝐤, 𝐋𝐢𝐭𝐞𝐫𝐨́𝐰𝐤𝐚, 𝐌𝐚𝐦𝐚𝐧𝐢𝐚, 𝐌𝐮𝐜𝐡𝐨𝐦𝐨𝐫, 𝐍𝐚𝐭𝐮𝐥𝐢, 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐫𝐧𝐲 𝐋𝐢𝐬, 𝐏𝐨ł𝐚𝐰𝐢𝐚𝐜𝐳𝐞 𝐏𝐞𝐫𝐞ł, 𝐏𝐨𝐰𝐞𝐫𝐠𝐫𝐚𝐩𝐡, 𝐓𝐚𝐤𝐨, 𝐓𝐚𝐬𝐡𝐤𝐚, 𝐓𝐚𝐭𝐚𝐫𝐚𝐤, 𝐖𝐢𝐝𝐧𝐨𝐤𝐫𝐚̨𝐠, 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨, 𝐖𝐲𝐭𝐰𝐨́𝐫𝐧𝐢𝐚 oraz 𝐙𝐚𝐤𝐚𝐦𝐚𝐫𝐤𝐢.
Na miejscu będzie można zdobyć zarówno nowości, jak i uwielbianą klasykę.

Mały Koneser to również okazja do spotkania uznanych autorek i autorów, cenionych Ilustratorek i ilustratorów, oraz promotorów i promotorki literatury dziecięcej. Poprowadzą warsztaty, będą gośćmi spotkań i podpiszą wasze egzemplarze.

Wkrótce ogłosimy program i szczegóły wydarzenia!

 

Organizatorem Małego Konesera jest Wydawnictwo Wytwórnia, partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa, Centrum Kreatywności Targowa, Biblioteka Narodowa, L’œil du monde, Ładne Bebe

W tym roku wydarzenie odbędzie się w NOWYM miejscu. Organizatorzy zapraszają do Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, Warszawa.

Kategorie: Wydarzenia