Adam Kay, Mocarne mózgi

Mocarne mózgi, nowa książka Adama Kaya już 25 października w polskich księgarniach.
A już 12 października (czwartek) zapraszamy na spotkanie online z autorem w ramach Targów Książki Empiku.

 

Rodzicom i młodszym czytelnikom Adama Kaya nie trzeba przedstawiać. Obie jego książki, „Twoja anatomia” i „Bardzo niesamowita medycyna” sprzedały się w Polsce w ponad 120 tys. egzemplarzy.

Tym razem Adam zostawił na chwilę medycynę i spośród stu miliardów ludzi (tak na oko) kiedykolwiek żyjących na ziemi wybrał dziesięcioro tych, którym udało się dokonać rzeczy na pozór niemożliwych. I przedstawił ich dokonania we właściwy sobie niepowtarzalny sposób. Jak się okazało, mieli oni jedną wspólną cechę. Wszyscy z upodobaniem dłubali w nosie.

Ale łączyło ich coś jeszcze. Wszyscy byli najzwyklejszymi ludźmi na świecie, którzy pewnego dnia pomyśleli sobie: „Oho, coś mi wpadło do głowy!”.

Przeczytaj darmowy fragment już teraz!
https://bit.ly/mocarne-mozgi-fragment

Ciężko pracowali i nie mieli w zwyczaju się poddawać. Ich początki nie były szczególnie spektakularne – żaden z nich nie namalował Mona Lisy ani nie wymyślił internetu jako berbeć w pieluchach.

Na kartach „Mocarnych mózgów” spotkasz między innymi Amelię Earhart, która samotnie przeleciała nad ogromnym oceanem w maleńkim samolociku. I to w czasach, gdy samoloty robiono ze starych desek, przez co wyglądały, jakby w każdej chwili mogły się rozpaść. Co gorsza, w trakcie lotu nie puszczano wtedy filmów.
Poznasz też Thomasa Edisona, chyba najsłynniejszego na świecie wynalazcę, który rzucił szkołę w wieku dwunastu lat. A potem wymyślił żarówkę! A potem kamerę! A potem rozgryzł, jak zapisywać dźwięk!

Adam przedstawię ci również Adę Lovelace. Kim była Ada? Jedną z najgenialniejszych osób wszech czasów. Jej tata był szalenie sławnym i bogatym poetą, więc wszyscy uważali, że przez całe życie powinna ubierać się w ładne sukienki i niczym więcej nie zaprzątać sobie głowy. Ada powiedziała natomiast: „To jakiś kompletny nonsens. Wolę programować komputery”. Działo się to dwieście lat temu, gdy jeszcze nie wynaleziono komputerów, ale dla Ady nie stanowiło to żadnego problemu.

Jeśli masz ochotę poznać tych, którzy odważyli się myśleć inaczej, sięgnij po „Mocarne Mózgi”.

Chcecie wiedzieć więcej? Spotkajcie się online z błyskotliwym, przystojnym, utalentowanym, dowcipnym (inne przymiotniki możecie dopisać sami) Adamem Kayem już 12 października o godz. 16.00 w ramach Targów Książki Empiku

Zapiszcie w kalendarzu: Targi Książki Empiku 12.10 (czwartek), godz. 16.00,

Link do wydarzenia n FB: https://bit.ly/spotkanie-adam-kay

 

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Insignis