Zaproszenie na otwarte konsultacje online – komponent KULTURA

Zaproszenie na otwarte konsultacje online – komponent KULTURA

Przegląd

Z związku z przedłużonymi terminami naborów w ramach programu Kreatywna Europa, Wsparcie obiegu literatury europejskiej i Projekty współpracy europejskiej, zapraszamy przedstawicieli sektora kultury oraz wnioskodawców komponentu Kultura na otwarte konsultacje online.

Spotkanie będzie okazją do zadania pytań związanych z aktualnie otwartymi naborami czy procedurą aplikowania. Otwarta formuła spotkania może też być okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk – na etapie przygotowywania aplikacji, współpracy z partnerami czy już realizacji międzynarodowych projektów – w gronie przedstawicieli sektora i aplikujących do programu.

Gościem wydarzenia będzie Alina Januszczyk, koordynatorka projektu Book=Life, którego liderem jest Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN z Lublina. Brama Grodzka jest beneficjentem naboru Projekty Współpracy Europejskiej 2021.

Alina Januszczyk – prezeska Fundacji Beetle, na co dzień pracuje jako specjalistka ds. edukacji w Domu Słów. Zajmuje się szeroko rozumianą literaturą, popularyzacją czytelnictwa i sztuki społecznie zaangażowanej dla dzieci, organizatorka m.in. „Podwórka wyobraźni” w przestrzeni publicznej, podczas którego prezentowane są dawne książki dla dzieci; organizatorka dziewięciu edycji Festiwalu literackiego „Miasto Poezji”; koordynatorka i organizatorka Akademii Opowieści, Pracowni Książki Nieobojętnej z Iwoną Chmielewską, projektu Otwarta Szkoła o estetyzacji i funkcjonalizacji przestrzeni szkół, Wyróżnień Kulturalnych dla Młodych „Żurawie” czy programu Drzewo Opowieści uczącego dzieci sztuki opowiadania. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem i organizacją warsztatów edukacyjnych dla dzieci w oparciu o książki społecznie zaangażowane. W 2017 r. nominowana do nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa. Od początku wojny w Ukrainie związana z Lubelskim Komitetem Pomocy Ukrainie. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „Book=Life” po stronie Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Spotkanie odbędzie się w piątek 3 marca, w godz. 11.00 – 12.00 online (Zoom).

Konsultacje są otwarte, poniżej znajduje się link do spotkania na platformie Zoom (link będzie aktywny w dniu spotkania między 11.00 a 12.00):
https://us05web.zoom.us/j/86187026969?pwd=RGo0QXlHeGFhcVBIdGpIanI2Y0RYZz09
Identyfikator spotkania: 861 8702 6969
Kod dostępu: tfkP7G

Aktualne terminy naborów to:
Wsparcie obiegu literatury europejskiej, 7 marca, godz. 17.00
Więcej informacji: Wsparcie obiegu literatury europejskiej – Kreatywna Europa (kreatywna-europa.eu)

Projekty współpracy europejskiej, 9 marca, godz. 17.00
Więcej informacji: Projekty współpracy europejskiej – Kreatywna Europa (kreatywna-europa.eu)


Regulamin_webinarium

Kategorie: Instytucje