Styczniowe TOP 10 Audioteki

Przegląd

Najczęściej słuchane audiobooki i podcasty

Na początku roku największą popularnością wśród słuchaczy Audioteki cieszyły się superprodukcje w gwiazdorskiej obsadzie: „Stacja Arktyczna Zebra”, „Słyszę głosy” i „Wodnik”. Najchętniej słuchanym podcastem było „Polowanie na wiedźmy” autorstwa Michała Matusa.

TOP 10 audiobooków
Najpopularniejszym słuchowiskiem stycznia był serial Słyszę głosy, w którym śledzimy losy nadpobudliwego grafika Igora, świeżo zatrudnionego w najgorszej agencji kreatywnej w Warszawie. Głównym postaciom głosów użyczają: Mateusz Banasiuk (Płynące wieżowce, Furioza) i Urszula Dębska (Pierwsza Miłość, Plebania). W produkcji usłyszymy również Ewę Szykulską, Macieja Musiała i Michała Milowicza.

Na drugim miejscu uplasowali się Faceci w gumofilcach Andrzeja Pilipiuka. Wyczekiwana przez fanów kontynuacja cyklu o Jakubie Wędrowyczu, została entuzjastycznie przyjęta, na co wpłynął też z pewnością charakterystyczny głos Grzegorza Pawlaka.

Nieustanną popularnością cieszy się również Wodnik, Jędrzeja Pasierskiego. Słuchacze docenili wybitne kreacje Andrzeja Chyry (Dług, Mistrz i Małgorzata) i Agnieszki Żulewskiej (Wielka Woda, Sierżant Cuff). Superprodukcja, w której psycholog dziecięcy i pisarka prowadzą nieformalne śledztwo w sprawie śmierci i zaginięcia dwójki młodych ludzi, zajęła trzecie miejsce na podium.

– Nasi użytkownicy wciąż chętnie sięgają po kryminały bestsellerowych autorów, takich jak Katarzyna Bonda czy Jo Nesbo. Cieszy również pojawienie się w zestawieniu kryminału Mieczysława Gorzki, który zyskuje coraz szersze grono fanów wśród naszych słuchaczy – komentuje Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, Audioteka.

1. „Słyszę głosy”, Łukasz Wasilewski, wydawca: Audioteka;
2. „Faceci w gumofilcach, Andrzej Pilipiuk, Wydawnictwo Fabryka Słów;
3. „Wodnik”, Jędrzej Pasierski, wydawca: Audioteka;
4. „Krwawy księżyc”, Jo Nesbø, Wydawnictwo Dolnośląskie;
5. „Stacja arktyczna Zebra”, Alistair MacLean, wydawca: Audioteka;
6. „Mała Europa: Szkice polskie”, Norman Davies, wydawnictwo: ZNAK;
7. „Do cna”, Katarzyna Bonda, wydawnictwo: Akurat;
8. „Dzieci z Bullerbyn”, Astrid Lindgren, Wydawnictwo Jung-off-ska;
9. „Incydent”, Piotr Borlik, wydawca: Prószyński Media;
10. „Martwy Sad”, Maciej Gorzka, wydawca: Bukowy Las.

TOP 10 podcastów
Popularne w minionym roku tematy, czyli psychologia i fantastyka, ustąpiły miejsca… magii! Najpopularniejszym podcastem stycznia zostało Polowanie na wiedźmy, czyli dokumentalny audioserial Michała Matusa, o współczesnej magii. Każdy odcinek to podróż do świata XXI-wiecznych szamanów, druidów i zielarek. Warto zaznaczyć, że Michał Matus jest również autorem podcastu Nurt równoległy, który w kategorii “Profesjonaliści” zdobył drugie miejsce w konkursie imienia redaktora Janusza Majki na Podcast Roku w 2021 r.

Drugie miejsce zajęła Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS, czyli program odkrywający możliwości wykorzystywania wiedzy psychologicznej w różnych sferach – od życia prywatnego po zawodowe.

Po dłuższej nieobecności na podium powróciła audycja Od Kimona do Maty, w której Marcin Flint i Kajetan Szewczyk opowiadają historię polskiego rapu. 20 stycznia premierę miał 3. sezon podcastu, w którym gospodarze rozmawiają m.in. z Biszem, Rasem czy Kubą Knapem.

1. „Polowanie na wiedźmy”, wydawca: Audioteka;
2. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
3. „Od Kimona do Maty”, wydawca: Audioteka;
4. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
5. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
6. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
7. „Radio Książki”, autor: Michał Nogaś; wydawca: Audioteka i Wyborcza.pl;
8. „Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski;
9. „Krajm Story”, wydawca: Teatr Polskiego Podcastu;
10. „Znikający Świat”, autorka: Małgorzata Gołota.

 

 

Kategorie: Bestsellery
Tagi: audioteka