W Krakowie rusza IV edycja plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku!

W Krakowie rusza IV edycja plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku!

Przegląd

KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, zaprasza księgarki oraz księgarzy, antykwariuszki i antykwariuszy do zgłaszania się do IV. edycji plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku . Zapisy przyjmowane są do końca listopada!

Po raz kolejny czytelniczki i czytelnicy będą mogli wesprzeć ulubione, krakowskie lokalne księgarnie i antykwariaty, doceniając ich nie tylko ich ofertę, ale też atmosferę, program wydarzeń – a przede wszystkim osoby, które tworzą te wyjątkowe miejsca.

Kraków od lat aktywnie wspiera swoje księgarnie i antykwariaty. Pełnią one nieocenioną rolę „małych centrów” życia kulturalnego w poszczególnych dzielnicach, a także budują atmosferę Miasta Literatury UNESCO. Szósta edycja plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku stanowi okazję do bliższego poznania nie tylko krakowskich księgarń i antykwariatów, ale i osób, które wzmacniają lokalną społeczność czytających – księgarzy i księgarek, antykwariuszy i antykwariuszek.

Tegoroczny plebiscyt ruszy we wtorek 13 grudnia w Dzień Księgarza i potrwa do czwartku 8 stycznia 2023. Głosy będzie można oddawać stacjonarnie w księgarniach i antykwariatach biorących udział w plebiscycie, a także poprzez stronę internetową ksiegarnie.miastoliteratury.pl. Wybierzemy miejsca, które wyróżniają się w kategoriach odpowiadających temu, co czytelnicy i czytelniczki cenią w nich najbardziej: najlepsze książki, najlepsi księgarze, najlepszy klimat i najlepsze wydarzenia kulturalne.

Cztery miejsca z najlepszymi rezultatami w poszczególnych kategoriach otrzymają Znak Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO za rok 2022.

Księgarnie zainteresowane udziałem w plebiscycie mogą przesyłać swoje zgłoszenia drogą mailową na adres maria.swiatkowska@kbf.krakow.pl.

Zgłoszenia przyjmowane będą do środy 30 listopada 2022. Informacja o wynikach naboru zostanie przesłana księgarniom drogą elektroniczną, a także będzie opublikowana na stronie miastoliteratury.pl do 13 grudnia 2022 roku.

 

 

Kategorie: Wydarzenia