O rynku książki dla profesjonalistów i nie tylko – Kongres Książki podczas Festiwalu Conrada 2022

O rynku książki dla profesjonalistów i nie tylko – Kongres Książki podczas Festiwalu Conrada 2022

Przegląd

W dniach 24–30 października Kraków będzie żył wszystkimi wymiarami literatury. W tych dniach odbędzie się pod hasłem “Wspólnoty” Festiwal Conrada.

Organizowany w ramach Festiwalu – Kongres Książki, stał się jedną z najważniejszą w Polsce platform rozmów o sektorze książki. Tegoroczne wydarzenie stanowi ciąg dalszy podjętej w ubiegłych latach dyskusji o problemach twórców, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy. Kongres to cykl spotkań poświęconych rynkowi wydawniczemu. W programie dyskusje otwarte dla publiczności oraz debaty dla pracowników branży.

Wydarzenia z tego pasma odbędą się w Pałacu Potockich, a także na trwających równolegle Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Goście będą rozmawiać o tak różnorodnych zagadnieniach, jak regulacje prawne dotyczące rynku książki, prawa autorskie do tekstów z gatunku non-fiction czy sens szkolnych lektur obowiązkowych. Specjaliści nakreślą też perspektywy rozwoju rynku wydawniczego na najbliższe 10 lat. Nie zabraknie niezwykle ważnej kwestii, jaką stanowią potrzeby czytelnicze tysięcy nowych mieszkańców Polski pochodzących z Ukrainy.

W ramach Kongresu Książki odbędzie się również prezentacja twórczości autorów i autorek uczestniczących w międzynarodowym projekcie CELA (Connecting Emerging Literary Artists). Na spotkaniu dotyczącym przekładów klasyków ogłoszone zostaną nazwiska osób, które zakwalifikowały się do udziału w programie mentoringowym Translatorium.

 

Program Festiwalu oraz wydarzeń towarzyszących tutaj

 

 

źródło: conradfestival.pl

Kategorie: Wydarzenia