„Dama Pik” Moniki Godlewskiej– nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

W tym tygodniu premierę ma „Dama Pik” Moniki Godlewskiej wydana nakładem wydawnictwa LIRA, która przeniesie czytelników do świata salonowych intryg i społecznych konwenansów w Londynie początku XX wieku. Czy małżeństwo z rozsądku przyniesie więcej szkody niż pożytku?

Londyn, początek XX wieku. Lady Eleanor, od niedawna hrabina Moubray, powraca na salony u boku nowego męża. Będzie musiała zmierzyć się z nieprzychylnością socjety, plotkami i intrygami. Stawiając im czoła, zawalczy o swoją przyszłość i wolność. Musi jednak pamiętać, że na szali kładzie teraz nie tylko własne życie, ale i życie nienarodzonego jeszcze dziecka. Czy uda jej się uwolnić od przeszłości i wciąż dręczącego ją testamentu poprzedniego męża, lorda Hardinge’a? Czy spotkanie z madame Romanoff, światowej sławy medium, pomoże znaleźć rozwiązanie zagadek z przeszłości? Jakie decyzje podejmie Cillian Shaw, którego los został na zawsze połączony z losem Nory, postawiony przed wyborem między miłością a dobrem swojego kraju?

Sieć intryg coraz ciaśniej oplata tych dwoje, prowadząc nieuchronnie do dramatycznych rozstrzygnięć. Wkrótce okaże się, kim Eleonor pozostanie w tym życiowym rozdaniu i czy odnajdzie bezpieczne wyjście z zasadzki zastawionej przez ludzi z jej najbliższego otoczenia.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 448 stron, cena okładkowa: 44,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira