Wydawnictwo Czarne zaprasza na kolejną edycję Czarnych Warsztatów Pisania Prozą

Wydawnictwo Czarne zaprasza na kolejną edycję Czarnych Warsztatów Pisania Prozą

Przegląd

Warsztaty odbędą się w Gościńcu Banica, jednym z piękniejszych miejsc w Beskidzie Niskim, w dniach 2-10 września 2022.
Wśród absolwentów kursu są m.in. Wioletta Grzegorzewska, Weronika Murek, Andrzej Muszyński, Grzegorz Bogdał, Rafał Hetman, Barbara Sadurska.

Warsztaty poprowadzą:

Natasza Goerke – prozaiczka i poetka. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i orientalistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka książek Frac-tale, Księga pasztetów, Pożegnania plazmy, 47 na odlew, za którą była nominowana do Nagrody Literackiej NIKE, oraz książki o Nepalu Tam. Publikuje w polskiej i niemieckiej prasie. Mieszka w Hamburgu.

Magdalena Budzińska – absolwentka Wydziału Polonistyki (specjalizacja edytorsko-wydawnicza) i Instytutu Filozofii UW. Od 2005 roku pracuje jako redaktorka, od 2007 roku na stałe w Wydawnictwie Czarne jako redaktorka prowadząca. Pracowała także dla W.A.B., PIW-u, Czarnej Owcy. Zredagowała ponad 100 książek autorów polskich i zagranicznych. Zajmuje się także wyszukiwaniem i recenzowaniem literatury anglojęzycznej oraz koordynacją produkcji
książek.

Piotr Siemion – prozaik, tłumacz, prawnik. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Wrocławskim i wydział prawa Uniwersytetu Columbia. Autor m.in. powieści Niskie Łąki, uznanej za najciekawszy debiut literacki roku 2000, Finimondo, Dziennik roku Węża, Bella, ciao. Tłumacz literatury amerykańskiej, m.in. powieści Thomasa Pynchona 49 idzie pod młotek, za którą otrzymał nagrodę „Literatury na Świecie”. Mieszka pod Warszawą.

Tomasz Zając – absolwent Wydziału Polonistyki (specjalizacja edytorska) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako redaktor pracuje od 2009 roku. Zaczynał w wydawnictwie Media Rodzina, gdzie oprócz redakcji literatury zajmował się także koordynacją produkcji audio-booków oraz e-booków. Z Wydawnictwem Czarne związany od 2011 roku, na stałe od 2013. W ramach warsztatów pracować będzie indywidualnie z każdym z uczestników (ok. godziny konsultacji dla każdego warsztatowicza).

Monika Sznajderman – szefowa Wydawnictwa Czarne, wcześniej doktor antropologii kultury, autorka m.in. Fałszerzy pieprzu. Historii rodzinnej i Pustego lasu.

Do dyspozycji uczestników będzie cały pensjonat. Warsztaty przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich. Liczba miejsc ograniczona do 16 osób.

 

Zgłoszenia należy przesłać mailem na adres propozycje@czarne.com.pl i redakcja@czarne.com.pl

 

Szczegółowe informacje o programie zajęć oraz regulamin:  TUTAJ

 

 

Kategorie: Szkolenia