Kulinarna komedia kryminalna! 🔍”Tajemnica Carycy” Małgorzaty Starosty

Przegląd

Małgorzata Starosta

“Tajemnica carycy”


Niebanalna i skrząca się humorem (także czarnym!) kulinarna komedia kryminalna.

PREMIERA 23 LUTEGO

 

Mon dieu! Co tu się wyprawia!? Już 23 lutego w księgarniach pojawi się „Tajemnica carycy” – kulinarna komedia kryminalna Małgorzaty Starosty i kontynuacja „Winy wina”, czyli pierwszego tomu serii o restauratorce i celebrytce, Agacie Śródce, który podbił serca czytelniczek i czytelników.

Agata Śródka – restauratorka celebrytka – zostaje zaproszona do jury telewizyjnego talent show, którego tematem jest wykonanie jadalnej repliki jaja Fabergé. Zrządzeniem losu dokładnie w tym samym czasie jej przyjaciółka, Katarzyna zwana „carycą” prosi Agatę o przyjazd do remontowanego pałacu i pomoc w przygotowaniu uroczystego otwarcia hotelu. Zaradna i przedsiębiorcza Śródka postanawia połączyć obie te okazje i zabiera ze sobą ekipę telewizyjną do rezydencji w Roztoce. Tymczasem na terenie pałacowego ogrodu policja odkrywa zwłoki mężczyzny…

Od początku wiemy, kto zamordował tajemniczą ofiarę – wątek kryminalny biegnie więc w kierunku odkrycia zarówno personaliów zakatrupionego, jak i złapania przez policję katrupiciela. Przez dwa pierwsze akty narracja prowadzona jest dwutorowo – wokół Agaty Śródki i jej przyjaciółki oraz Mikołaja Kunickiego – objętego programem ochrony świadków niewydarzonego mafiosa.

Tym, co połączy oba wątki, jest nie tylko zbrodnia w pałacu,
ale przede wszystkim cenne jajo Faberge, przez które wyniknie
sporo zabawnych pomyłek!

 

“Jeżeli tak jak ja lubicie charakterne postacie, z pewnością spodoba się wam bohaterka tej książki. Wina wina to zabawna i lekka komedia kryminalna, nadająca się w sam raz na relaksujące wieczory” – polecał Jacek Galiński, jeden z najpopularniejszych polskich autorów komedii kryminalnych i twórca bestsellerowej serii o emerytce Zofii Wilkońskiej.

“Przeczytałam jednym tchem. Agata Śródka jest cudownie ironiczna. Z każdą książką lubię ją coraz bardziej i mam szczerą nadzieję, że doczekamy się jej kolejnych kulinarnych i kryminalnych przygód. Przepyszna komedia kryminalna!” – po lekturze Tajemnicy carycy dodaje Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka słynnej serii Kwiat paproci i komedii kryminalnej “Ja cię kocham, a ty miau”.

„Tajemnica carycy” w księgarniach od 23 lutego 2022 r.

 

Małgorzata Starosta
(ur. 1982) – pisarka urodzona we Wrocławiu, z wykształcenia polonistka i etnolożka.

Debiutowała w 2020 roku trylogią Pruskie baby (Pruskie baby, Wesela nie będzie!, Kwestia czasu). Rok później wydała pierwszy tom cyklu W siedlisku (Szczęśliwy los).

Jej najnowsza komedia kryminalno-kulinarna, Tajemnica carycy, to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej Winy wina.

Kategorie: Literatura
Tagi: WAB