GRA W ZIELONE. Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym

Przegląd

Jeszcze w zielone gramy, chęć życia nam nie zbrzydła
Jeszcze na strychu każdy klei połamane skrzydła
I myśli sobie Ikar co nie raz już w dół runął
Jakby powiało zdrowo, to bym jeszcze raz pofrunął
Wojciech Młynarski, Jeszcze w zielone gramy

GRA W ZIELONE
Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym

10 marca ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina powieść „Gra w zielone” pióra Katarzyny Kieleckiej, autorki bestsellerowych książek „Cytrusowy gaj” i „Zapach cytrusów”. W powieści spotkamy Szymona Maciaka i jego przyjaciół – Anię i Wojtka Rowickich, znanych z dwutomowej powieści „Ślady”.


Komisarz Szymon Maciak spędza urlop u przyjaciela
w Łodzi. Odpoczywa, opiekuje się ukochanym gekonem, rozlicza z przeszłością i szuka recepty na przyszłość.

Świat nastoletniej Honoraty powoli się rozpada.
Z matką, która z trudem dochodzi do siebie po rozpadzie małżeństwa, dziewczyna nie znajduje wspólnego języka. Pełna buntu podejmuje nierozsądne decyzje. Pewnego dnia drogi tych trojga samotnych ludzi się przecinają,
a korporacyjny wyjazd integracyjny staje się areną tragicznej rozgrywki. Rzeczywistość okazuje się bezwzględna
i szokująca.

Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem? Dokąd może zaprowadzić uzależnienie?

Katarzyna Kielecka mieszka w Łodzi z dwójką dorastających muzyków. Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym. Pracuje w banku. Debiutowała powieścią „Sedno życia” (2019), którego kontynuacja – „Piętno dzieciństwa” ukazała się w 2020 r. Rok później premierę miały „Pod tym samym niebem” oraz książka dla dzieci „Gieśki. Księga przygód”. W 2020 r. ukazały się kolejne powieści jej autorstwa: „Cytrusowy gaj” oraz” Na tej samej ziemi”, a w 2021 r. dwutomowa powieść „Ślady” i „Zapach cytrusów”.

Katarzyna Kielecka i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania „Gra w zielone”. Powieść będzie miała premierę w księgarniach stacjonarnych i internetowych 10 marca 2022 r.

Szara Godzina jest systematycznie rozwijającym się, rodzinnym wydawnictwem, założonym w 2012 roku. Od początku działalności publikuje książki polskich autorów, także debiutantów. Specjalizuje się w literaturze obyczajowej i obyczajowo-historycznej, ale ma w portfolio również tytuły sensacyjne i thrillery. Dokłada wszelkich starań, by wydawane książki budziły pozytywne emocje i skłaniały do refleksji.

Kategorie: Literatura